YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstişare toplantısına katıldı
İstişare toplantısına katıldı
02 Nisan 2012 23:17
Bakan Ergin, ''Hatay Günleri'' istişare toplantısına katıldı

Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Ankara'da 28 Mayıs ile 3 Haziran arasında yapılacak ''Hatay Günleri'' için istişare toplantısına katıldı.

TEDAŞ Misafirhanesi'nde düzenlenen toplantıda, organizasyonu gerçekleştiren Hatay Birlik Vakfı yöneticilerinin yanı sıra Bakan Ergin, Hatay milletvekilleri ve Hatay Valisi Celalettin Lekesiz de yer aldı.

Bakan Ergin, burada yaptığı konuşmada, vakfın geçen yıl kurulduğunu, gelecek ay Ankara'da yapılacak ''Hatay Günleri''nin organizasyonunu üstlendiğini belirterek, bu yıl ikincisi düzenlenecek Hatay Günleri'nin ilkinin de başarılı geçtiğini ancak bu sefer daha profesyonel bir iş ortaya konulacağını söyledi.

Hatay'ı Başkentlilere tanıtmak istediklerini, bu amaçla bir araya geldiklerini ifade eden Bakan Ergin, ''Ön çalışmaları yapmak üzere burada milletvekillerimiz, valimiz, tertip komitesinden arkadaşlar, belediye başkanlarımız, bürokratlarımız var, hülasa tüm siyasi partilerimizin temsilcileri var. Burada siyaset değil Hatay önde, Hatay konuşuluyor, Hatay'ın potansiyeli, zenginlikleri nasıl daha çok tanıtılır, Hatay'ı nasıl marka şehir yaparız, Hatay'ın özelliklerini şu ana kadar aktaramadığımız kitlelere nasıl aktarırız, aslında çalışma bu'' dedi.

Hatay milletvekillerinin, siyasetçilerinin örnek bir işbirliği sergilediğini kaydeden Ergin, ''Hatay'ın menfaatleri söz konusu olunca omuz omuza, yan yana durarak en öne, en yükseğe taşımaya kararlı bir ekibiz burada'' diye konuştu.

Vakıf yöneticilerine teşekkür eden Ergin, başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Vakıf Başkanı İhsan Aydeğer de Hatay Günleri'nin Atatürk Kültür Merkezi'nin yaklaşık 3 dönümlük fuar alanında düzenleneceğini, Hatay Sokağı düzenlemesi yapılacak etkinlikte 150'nin üzerinde stantta kentin yöresel ürünlerinin satışa sunulacağını, kültürü, tarihi ve doğasına ilişkin fotoğraf ve resimlerin sergileneceğini, halk oyunu gösterileri sunulacağını söyledi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler