YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'İstihbarattan Ergenekon’a bilgi akışı var'İZLEYİN
Eski savcı Avcı'dan Kanal a'ya çarpıcı açıklamalar
'İstihbarattan Ergenekon’a bilgi akışı var'İZLEYİN
17 Nisan 2009 / 13:57 Güncelleme: 17 Nisan 2009 / 00:00

Eski Savcı Gültekin Avcı’dan çarpıcı iddia; Ergenekon’un merkezi askeri bürokrasinin içinde...


Kanal a televizyonunda yayınlanan “Ergenekon” özel yayınına konuk olan Eski Savcı Gültekin Avcı, çok çarpıcı tespitlere imza attı. Kanal a İstanbul Temsilcisi Bedrettin Uğur'un hazırlayıp sunduğu programda, operasyonların çok doğru bir rotada ilerlediğine dikkat çeken Avcı, iddianameden yola çıkarak Ergenekon tutuklularının askeri istihbarattan hala bilgi aldığını ifade etti.


Avcı; “Hala askeri istihbarattan Ergenekon’a akış devam ediyor. Savcılar, bunu da kabul etmişler. Ne diyorlar; mesela iddianamenin 1497. sayfasında 1. İddianamede Doğu Perinçek diyor ki; sağlam bir kaynaktan bilgi aldık. Zekeriya Öz Mehmet Eymür’le görüşmüş. Sağlam bir askeri kaynaktan. Demek ki; Ergenekon hala devam ediyor faaliyetlerine. Dolayısıyla askeri kanat hala deşifre edilememiş.” dedi.


AVCI: GENERALLERİN BAĞLANTISI TESPİT EDİLDİ 


Avcı askeri ayağında bazı Tuğgenral ve Korgenerallerin bağlantılarının tespit edildiğini de açıkladı.


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
“Bu yapının Merkez Karargahı askeri bürokrasi içerisindedir. Bu yapı general seviyesinde bir yapılanmadir. Bakın; İtalya’da gladyonun ne olduğunu 1990 yılında askeri istihbaratın arşivlerini incelendiğinde anlaşıldı. Savcı öyle anladı. Ancak bizde savcılar,  Özel Kuvvetler Komutanlığının, MİT’in ve Genelkurmay Başkanlığı’nın arşivlerini incelemediği halde bu kadar çok delil elde ettiler. Askeri ayağın tam deşifrasyonu için bu arşivlerin muhakkak incelenmesi lazım. Birkaç tane tuğgeneralin, bir tane korgeneralin benim gördüğüme göre irtibatlarını tespit etmişler. Ama bu zamana kadar neden albay üzeri operasyon yapılmadı onu bilemiyorum.” 


“ERGENEKON SEÇİMLERDE KÜRT VE İSLAMCI AYAĞINI KULLANDI”


Öte yandan Kanal a’daki programın diğer konuğu Gazeteci-Yazar Mehmet Metiner ise seçim takviminde Ergenekon’un faaliyette bulunduğunu özellikle “Kürt ve İslamcı” ayaklarını kullanarak iktidarı zayıflatmaya çalıştığını söyledi. İşte Metiner’in açıklamaları:


İZLEYEMİYORSANİZ TIKLAYIN
“Ergenekon'un Kürt ve İslamcı ayağı, bir sürü odaları var. Son seçimlerde Ergenekon'u yargıdan kaçırtmak isteyen, dava konusunda cesaretli kararlılık sergileyen AK Partinin iktidarını devirmek için, alaşağı etmek için, bu mümkün değilse oylarını aşağı çekmek için, Parlamentodaki aritmetik dengeyi bozacak bir oy oranına düşürmek için, her türlü tırnak içinde Mehmet Haberal'ın deyimiyle "puştluklar" yapıldı. Bunun en önemli göstergesi ise; bir İslamcı partinin son anda sahneye sürülmesiydi. Yani "Haberal'ı tanıyorum kendisine kefilim" diyen Necmettin Erbakan’ın Tayyip Erdoğan söz konusu olduğunda, AK Parti söz konusu olduğunda ihanetin ötesinde şeyler söylemesiydi.”


KANALAHABER.COM


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler