YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstifalara AKP'den ilk yorum
MHP'yi sarsan kaset istifalarına AK Parti'den ilk yorum. Genel Başkan Yardımcısı Erdem, 'Siyaset yapanlar davranışlarına, hareketlerine daha duyarlı olmak durumundadırlar.' dedi.
İstifalara AKP'den ilk yorum
21 Mayıs 2011 / 17:10 Güncelleme: 21 Mayıs 2011 / 17:24

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, MHP'deki istifalarla ilgili, ''Siyaset yapanlar, her şeyden önce davranışlarına, hareketlerine daha duyarlı olmak durumundalar'' dedi.

Sivas'ın Akıncılar ilçesi AK Parti İlçe teşkilatı binasında vatandaşlara hitap eden Erdem, AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'nin değişim yaşadığını söyledi.

Zamanında iktidarların bir tünel dahi yapamadığını, AK Parti'nin ise sekiz buçuk yıllık iktidarında 157 tünel yaptığını ifade eden Erdem, ''Ayrıca bir zamanlar Bolu Dağı'nda yapılan tüneli patates deposu olarak düşünen bazı iktidarların düşüncelerini, AK Parti iktidarı geldiğinde 'dur' diyerek, Türkiye'nin en önemli Bolu Dağı tünelini hizmete açtı. Bununla birlikte Karadeniz Bölgesini Akdeniz Bölgesine bağlayacak olan Geminbeli geçidine de 4500 metre uzunluğunda tünel yaparak, bu önemli güzergahı da canlandıracağız'' diye konuştu.

Erdem, şöyle konuştu:

''AK Parti iktidarı, sağlık, eğitim, ulaşım, ekonomi ve yeniliklerde devrim diyebileceğimiz önemli gelişmeler yaptı. Bu değişimlerden siz değerli halkımız da istifade ettiniz. Sizlere karşı sekiz buçuk yıllık iktidarda hiçbir zaman mahcup değiliz. Biz hiçbir zaman vaat etmedik, yaptık. Şu anda gururla aranızda bulunuyorum ama Ak Parti'den önce, yani 2003 yılı seçimleri öncesi partiler vardı, 2003 seçimleri öncesi Türkiye'de kaos vardı, ekonomi sıfıra gelmişti. Olağanüstü yetkilerle ithal bakan getirdiler. AK Parti iktidara talip olduğunda üç tane parti vardı; o zamanlar beş yıla talip olmuşlardı ama üç buçuk yılda ürkekçe mahcup olup gittiler. Türkiye'de Türk parası geçmez hale gelmişti. Paramızı pul değil, kağıt etmişlerdi. Değersiz hale getirmişlerdi ama biz geldiğimizde IMF ile ilişkilerimizi bitirdik. Şu anda birçok ülkede geçerli olan Türk paramız, en son olarak Çin'le yapılan anlaşmalar neticesinde, artık bundan böyle Türk parasıyla alışveriş yapacağız. Ekonominin en iyi göstergesi paradır.''

Daha sonra Gölova ilçesine geçen Erdem, burada basın mensuplarının MHP'deki istifalarla ilgili sorusunu şöyle yanıtladı:

''İstifanın sebebi malum hadise. Bu konuda fazla değerlendirme yapmak istemiyorum. Çirkin de buluyorum ama siyaset yapanlar, her şeyden önce davranışlarına, hareketlerine daha duyarlı olmak durumundalar. Yani her ne kadar özel hayatları olmakla birlikte, toplum önüne çıkanlar özel hayatlarına da dikkat etmek zorundalar diye düşünüyorum. Genel yorumum ise bu parti içerisindeki genel hesaplaşmanın neticesi olarak düşünüyorum. Ondan öteye fazla söylenecek bir sözümüz yoktur.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler