YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstifa nedeni hangisi?
İstifa nedeni hangisi?
12 Ağustos 2010 08:26
İstanbul'da yürütülen fuhuş operasyonu derinleştiriliyor.

Ergenekon soruşturması savcılarından Fikret Seçen tarafından yürütülen soruşturmada, zanlılarla Deniz Kuvvet Komutanlığı'nda (DKK) istihbarat amaçlı fuhuş çetesinin ilgisi olduğu iddia edildi. YAŞ sonrası terfi edemediği gerekçesiyle emekliliğini istediği belirtilen Tuğamiral Türker Ertürk'ün isminin de soruşturmada geçtiği öğrenildi.

İstanbul polisinin geçen hafta 5 ilde düzenlediği fuhuş operasyonu derinleştiriliyor. Savcı Fikret Seçen tarafından yürütülen soruşturmada konunun Kafes soruşturmasında da gündeme gelen DKK'daki istihbarat amaçlı fuhuş çetesiyle ilgili olduğu öne sürüldü. DKK'daki söz konusu çetenin sivil kadın memurların asker kişilerle gayri ahlaki ilişkilere girerek bilgi topladığı ve iddia edilen çetenin Kafes davası sanığı Tuğamiral Fatih İlğar'ın yönetiminde olduğu kaydedilmişti.

Söz konusu soruşturmada Tuğamiral Türker Ertürk'ün isminin de geçtiği öğrenildi. Balyoz soruşturmasında da adı geçen ve savcılığa ifade veren isimler arasında yer alan Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Ertürk, YAŞ sonrası görevinden istifa etmişti. Ertürk'ün terfi ettirilmediği gerekçesiyle istifa ettiği belirtilmişti.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında askerlerin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmış, 20'si tutuklanmıştı. Çetenin, oyuncaklar arasına yerleştirdiği kameralarla, Rusya'dan getirilen kadınlarla ilişkiye giren, asker, bürokrat, işadamı ve polisleri kaydettiği ileri sürülüyor.

CHA

Kasetler Osman Sedene
 // yavuz
Bu Paşanında mı kaseti var..Oda tahminim CHP lidir...
12 Ağustos 2010 08:53
istifamı ?
 // etrust
ne istifası ya? 35 - 40 sene hizmeti olan bir devlet memuru kafayımı yedide istifa etsin. terimleri doğru ve yeridne kullanalım. bu ve bundan önceki paşada emeklilik isteminde bulunmuşlardır. istifa ettiği zaman emekli ikramiyesi yerine soğuk su ikram ediyorlar....
12 Ağustos 2010 00:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler