YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstifa eden HDP'li bakanlar nefret kustu
İstifalarını Başbakan Davutoğlu'na sunan iki HDP'li bakan, istifa gerekçelerini sunacakları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete suçlamalarda bulundu.
İstifa eden HDP'li bakanlar nefret kustu
22 Eylül 2015 / 16:59 Güncelleme: 22 Eylül 2015 / 17:29

Seçim hükümetindeki Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan istifa etti.

Başbakan Davutoğlu bakanların istifalarını kabul etti. Başbakanlık, AB ve Kalkınma Bakanlıklarına en kısa sürede atama yapılacağını duyurdu.

HDP'li iki eski bakan açıklama yaptı. Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

" Bildiğiniz gibi Türkiye'de seçim sonrasıtabloda koalisyon oluşturulamaması, ya da oluşmaması sonucu anayasa'ya göre geçici hükümeti kurulmasına yol açmış oldu. Biz de HDP'nin vekilleri olarak seçilmiş iki bakan sıfatıyla görev aldık. Bir süredir görevi yürütmeye çalışıyorduk. Ancak fiilen görevi yürütmedeki olumsuzluklar nedeniyle bugün istifa etmiş bulunuyoruz. İstifa gerekçelerimizi açıklamak üzere bu toplantıyı düzenledik."

Erdoğan'a yüklendiler

"Saray ve talimatlandırılmış başbakan eliyle, çözüm masasından sonra koalisyon masası da deyim yerindeyse yerle bir edilmiştir. Öte yandan seçim öncesinde başlayarak, Saray ve talimatlandırılmış AKP, seçim sonrasında da açık bir şekilde anayasal ihlaller yaparak defalarca suç işlemişlerdir.
Seçim hükümetinde meydanı AKP'ye bırakmak, pasif edilgen bir konuma düşmek HDP dışındaki partilerin sorumsuzluğudur."

Detaylandırmaya gerek duymuyoruz

"Tüm bu yasal ve anayasal suçları tek tek detaylandırmaya gerek durmuyoruz. Erdoğan'ın, fiili olarak rejimi değiştirdiğini söylemesi, yeni anayasal düzenleme istemesi bile darbe konseptinin geldiği aşamayı açık şekilde göstermiştir."

Etiketler: , ,
 // Memet
tek tek say istersen o sözde yasal ve anayasal suçları... sizin ve sırtınızı dayadığınız teröristlerin yasal ve anayasal suçlarını saysak nasıl olur... hdp ye oy verenler teröristlerin ta kendisine oy vemiş olurlar......
22 Eylül 2015 17:54
 // umut turk
AA ne kadar üzüldüm. Sizdw o makamı dolduracak, bakanlık yapacak, bu memlekete hayrı dokunacak karakter nerde. Bexeriksizler size altın tepside sunulan makamın hakkını dahi veremediniz. Gerçi PKK abileriniz emretmiştir size, sizde istifa edecek kadar yurek yok....
22 Eylül 2015 17:48
 // hasan
Ulan nezeman insanolacaksinniz...
22 Eylül 2015 17:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler