YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İstifa depremine hazır olun"
Kanal A ekranlarında yayınlanan Sınır İhlali'nin bu haftaki konuğu Gazeteci Hakan Albayrak'tı. Yolsuzluk operasyonu ve Cemaat - Hükümet gerilimine dair kritik açıklamalarda bulunan Albayrak, Türkiye'yi bekleyen süreçlerle ilgili önemli uyarılarda bulundu
"İstifa depremine hazır olun"
25 Aralık 2013 / 21:29 Güncelleme: 25 Aralık 2013 / 21:31

Türkiye'nin son zamanlarda yaşadığı sarsıntılı günleri 28 Şubat dönemine benzeten Albayrak, bu atmosferin nasıl oluşturulduğuna dair kritik açıklamalarda bulundu.

28 Şubat'ı andırıyor

Seçim yoluyla alaşağı edilemeyen AK Parti'nin başka yollarla alaşağı edilmeye çalışıldığını söyleyen Albayrak, türlü çeşit şantaj ve baskılarla milletvekillerinin istifa ettirildiğini söyledi. Albayrak ayrıca önümüzdeki günlerde cemaate yakın 10'un üzerinde sayıda milletvekilinin de istifasının beklendiğini, kendilerinin de bir süredir bu istifaları beklediklerini aktardı. İşleyen mevcut süreci 28 Şubat dönemine benzeten Albayrak, aynı durumun gazeteciler için de geçerli olduğunu, AK Parti'ye yakın medyanın bir yerlere davet edildikten sonra birden bire iktidar muhaliflerine dönüştüğünün altını çizdi. Objektıf konuşmasını beklediğimiz ve yakın zamana kadar öyle davranan arkadaşlar değişti diyen Albayrak bu kişilerin aralarında konuştuğu bazı başlıkları da Kanal A izleyicilerine şu şekilde aktardı.

Artık AK Parti sonrası döneme hazırlanmak lazım

Söz konusu yandaş basının kendi arasında "Artık AK Parti sonrası döneme hazırlanmak lazım" muhabbetleri yaptığını söyleyen Albayrak, durumun 28 Şubat'ta da aynen böyle işlediğini hatırlattı.

Dosya saklamak caiz mi?

Cemaatin elindeki dosyalar konusuna da değinen Albayrak konuyla ilgili yaptığı açıklamada şubata kadar dosyaların cemaat tarafından tek tek ortaya çıkartılacağını aktardı. Bu hukukta caiz mi? Bu dosyaları beketenler suç işlemedi mi? sorularını da soran Albayrak, önemli olanın zarfın içindekiler değil, zarfın dışında yazanlar olduğunu söyledi.

Erdoğan'dan İntikam Merkezi

Söz konusu zarfın içindekilerin neler olduğunu ya da doğru olup olmadığı konusunda herhangi bir fikre sahip olamayacaklarını söyleyen Albayrak zarfın gönderen kısmında 'Erdoğan'dan İntikam Merkezi' yazdığını ifade etti.

Pısırık Türkiye'den Süper Güce

Bu ülke yerlerde sürünen pısırık bir ülkeydi, AK Parti iktidarından önce en büyük hayalimiz krizden kurtulmak, borçlarımızı ödemekti, demokrasi ise sadece laftaydı diyen Albayrak, Erdoğan'ın böyle bir ülke devraldığını, Kürt sorununu, ekonomiyi, başörtüsü sorununu çözerek ülkeyi en iyi 10 ekonomiye aday haline getirdiğini hatırlattı. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanın 3 katı kadar yol yapıldığını aktaran Albayrak, Savunma sanayinde de hamle üstüne hamle yapıldığının altını çizdi.

AK Parti düştü! Peki ya sonra...

Operasyon konusundaki zamanlamaya dikkat çeken Albayrak, zamanlamayı yapan unsurlara, onlara lojistik  destek sağlayanlar ve cemaatin yayın organlarına sordu. Neyi umut ediyorsunuz? Saldırganlıklarından anlıyoruz ki bu hükümeti düşürmeyi istiyorlar diyen Albayrak, bu amaçla vekillerin istifa ettirildiğini ve meclisin aritmatiğinin değiştirilmeye çalışıldığını söyledi.

Hakan Albayrak, AK Parti'nin düşmesi durumunda ortaya çıkacak kaosu şu şekilde özetledi: "Kaotik bir ortam oluştu. Yamalı bohça gibi bir hükümet kuruldu. AK Parti'ye düşman olmaktan başka ortak bir yönü olmayan partiler birleşince ne olacak? Bu karman çorman ortamda Türkiye, karman çorman olmayan iç ve dış mihrakların kolay lokması haline gelecek.

Faiz ve Vaiz Lobisi

Oluşan durumun en çok gezicileri FBI ve CIA'i, Faiz ve Vaiz Lobisi'ni sevindirdiğini söyleyen Albayrak, iyiler üzülüyor, kötüler seviniyor dedi. Gazze'den, Libya'dan Sırbistan'dan Somali'den insanların Erdoğan için endişelendiğini aktaran Albayrak durumun sadece bizim için değil bu ülkeler için de tehlikeli olduğunu ifade etti.

Cemaat buyursun parti kursun

AK Parti'nin Cemaat'i fişlemek söyle dursun tam tersine onlarla beraber yürüdüğünü ve Erdoğan'ın Cemaat'e vefadan başka bir şey göstermediğini söyleyen Albayrak, "Madem Cemaat koalisyon ortağı olmak istiyor, buyursun parti kursun" dedi.

Yolsuzluk iddiaları...

Yolsuzluk iddiaları konusunda da kritik açıklamalarda bulunan Albayrak, "Yolsuzluk iddialarında adı geçenler için soruşturma açılır , dava konuşulur hatta bazıları mahkum olur buna kimsenin ititrazi olmaz o bakımdan cemaat dosyaların hepsini patlatsın ama Türkiye ayrıntılara gömülüp gerçekleri gözden kaçırmasın. O dosyalar aslında bize "Erdoğan'a sahip çık diyor" dedi.

Fethullah Gülen Hakan Fidan'ı neden...

Süreçle ve gelişmelerle ilgili Fethullah Gülen'in Mavi Marmara yorumunu hatırlatan Albayrak, o dönemde Gülen'i bu açıklamalarına rağmen idare ettiklerini ancak ardından birdenbire Hakan Fidan'a bir taaruz başladığını ve Fidan'ın düşman gibi gösterildiğini aktardı.

 

KANALAHABER.COM

İnadına hata öyle mi vah sana
 // N.K.
Allah akıl fikir versin,haramdan ve harazadaeden Allah hepimizi korusun....
26 Aralık 2013 Perşembe 23:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler