YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte yeni dönemin şifreleri...
Yeni hükümetin programı 4 ayak üzerine oturacak. Anayasa reformu ve başkanlık sistemi ise programın merkezine konulacak.
İşte yeni dönemin şifreleri...
21 Mayıs 2016 / 08:42 Güncelleme: 21 Mayıs 2016 / 08:49

AK Parti, yarın yapılacak olağanüstü kongresinde genel başkanını seçecek ve yeni hükümet için de düğmeye basılmış olacak. Hükümet programıyla ilgili hazırlıklar da son aşamaya geldi.

Merkezine Anayasa reformu ve başkanlık sisteminin konulacağı program, "AK Parti'de devamlılık, reformlarda kararlılık, öncelikli 4-5 hedef ve eş zamanlı ekonomik ve anayasal değişim" olmak üzere 4 ayak üzerine oturacak.

REFORMLARA DEVAM

AK Parti kurmayları önümüzdeki hafta TBMM'ye sunulup görüşmeleri yapılacak hükümet programı ile çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.

Program, 2002'den bu yana kurulan AK Parti hükümetlerinin programlarına uygun hazırlanacak. AK Parti'nin reformcu kimliğini kararlılıkla koruyacağı ve reformları bundan sonra da sürdüreceği ortaya konulacak.

ÖNCE ANAYASAL DEĞİŞİM

Vatandaş ve ülke açısından öncelikli olan 4-5 konu ile ilgili reform ve düzenlemelere odaklanılacak. Programın en önemli bölümü yeni anayasa ve başkanlık sisteminin hayata geçirilmesi olacak.

Programda, anayasal değişim sağlanmadan ekonomik dönüşümün sürdürülebilir olmayacağı ve sistemin tıkandığının altı çizilecek. Yeni hükümetin ekonomi ve anayasal dönüşümü eş zamanlı gerçekleştireceğinin altı çizilecek.

YENİ DÖNEMİN KODU: UYUM

AK Parti Genel Başkan adayı Binali Yıldırım'ın kongrede yapacağı konuşmasının ana hatları da ortaya çıkmaya başladı. Yıldırım'ın, öncelikli mesajı "devletin zirvesinde uyum" olacak. Yıldırım, istişare mekanizmalarının çalışacağının altını çizecek.

Yıldırım, "bürokraside etkili koordinasyon", "STK'lar ile etkili işbirliği", "partinin mahalle delegasyonlarından genel merkeze kadar yakın işbirliği" mesajı verecek.

 

SABAH

 // Ali
Davutoğlunun ne hatası vardı diyenlere: ilk hatası kendi gibi akafemisyenlere gelir gelmez çektiği %35 zam kıyağı oldu. Ardından akademisyenler pkk'ya destek bildirisiyle kendisine gerekli teşekkürü ettiler. İkinci hatası doktor eşinden dolayımıdır bilinmez sağlık çalışanlarının arasındaki maaş farkını doktorlar lehine uçuruma çevirdi. (Bunda tek suçlu o değildir recep akdağında kulaklarını çınlatmak gerekir). Üçüncü hatası Sayın reisi cumhura aklınca kendini denk görmesidir. Bkz.Hocacılar grub...
21 Mayıs 2016 20:15
 // Mehmet
Bu isi bu hale getiren Bindir Ali gibi Erdogan sonrasi gorev bekleyenlerdir! Davutoglunun ne hatasi vardi, durust olmaktan baska? Ama onun durustlugu bazi Akp lilere dokunacagi icin, Omer celik gibi, Davutoglu karsiti lobi yaptilar ve basarili da oldular. Az once bir anketciyi okuyorum bir gazetede, Davutoglu'nu "etkisiz eleman" olarak gostermis! Yaziklar olsun! Edeb ya Hu......
21 Mayıs 2016 13:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler