YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Uzan'ın sahte korumaları
İşte Uzan'ın sahte korumaları
05 Nisan 2010 10:13
Cem ve Hakan Uzan kardeşlerin Libananco davasının duruşmasına lüks araçlarla ve korumalarla gelmişti. Fakat bu korumların bazılarının polis olmadığı ortaya çıktı.
Cem ve Hakan Uzan Paris’te sıkı korundu. Uzanlar, korumaların eski asker olduğunu söylese de bu kişiler işsiz itfaiyeci çıktı.
Merkezi Güney Kıbrıs’ta bulunan Libananco şirketinin Türkiye aleyhine açtığı 10.1 milyar dolarlık tahkim davasının Paris ayağı ile ilgili yeni bilgi ve belgeler ortaya çıktı. 23-25 Mart tarihleri arasında gerçekleşen duruşmalarda, Cem ve Hakan Uzan kardeşlerin duruşma merkezine lüks araçlarla ve çok sayıda korumalarla gelmesi dikkat çekmişti. Cem Uzan’ın yakın çevresi, söz konusu korumaların, emekli CIA ve Fransız lejyonerlerinden (paralı asker) oluştuğunu öne sürmüştü. Ancak güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgiler, bu bilgilerin doğru olmadığını ortaya koydu. Cem ve Hakan Uzan kardeşlerin güvenliğini sağlayan korumaların, bazılarının emekli Fransız polisi, bazılarının da yine işten ayrılmış itfaiyeci olduğu tespit edildi. Cem Uzan’ın, “Ben hâlâ güçlüyüm mesajı vermek için” koruma sayısını da artırdığı öne sürüldü.

Libananco davasıyla ilgili bir başka ilginç ayrıntı ise Hakan Uzan ve Cem Uzan’ın basında yer alan resimlerine ait. Yine güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bu resimler bizzat Cem Uzan’ın koruması tarafından Cem Uzan’ın talimatı ile çekildi. Ve Uzan, resimler arasından bazılarını seçerek, Türk medyasına gönderdi. Bu bilgileri aktararak, meslektaşlarımıza rencide etme niyetinde değiliz. Sadece, Cem Uzan’ın “propaganda” girişimlerini açıklamak istedik. Ayrıca, bu resimler bana gönderilseydi ben de düşünmeden yayınlardım. Bunu da belirtmekte fayda var...
Star
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler