YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Uğur'un yeni yüzü
İşte Uğur'un yeni yüzü
13 Şubat 2012 11:33
Türkiye'nin kiltlendiği kritik ameliyatta büyük gün bugündü. Tam yüz nakli ameliyatı gerçekleştirilen Uğur Acar önce traş edildi ardından eline ayna verildi. Ve İşte Acar yeni yüzünü ilk kez tanıştı.

Prof. Dr. Ömer Özkan'ın başarılı ameliyatının ardından tam 23 gün geride kaldı... Bugün ise büyük gündü. Türkiye günlerdir bu anı bekliyordu. Uğur Acar'ın yeni yüzü ile tanışma anını. Ve işte bugün tam yüz nakli gerçekleştirilen Uğur Acar'ın uzayan sakkalrı kesildi ardından eline ayne verildi. Avar ilk kez yeni yüzü ile tanıştı.  

Türk tıp tarihi için müthiş bir başarı olan ameliyat sonrası Acar'ın yeni yüzü sadece kendisine değil tüm Türkiye'ye gösterildi... 

HABERİN VİDEOSU

İŞTE O FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN... 

Uğur Acar'ın ameliyatının üzerinden 24 gün geçtiğini, durumunun çok iyi olduğunu bildiren Prof. Dr. Özkan, şunları kaydetti:

''Uğur ilk tıraşını oldu. Uğur gerek psikolojik gerekse fiziksel anlamda çok güçlü bir genç. Onun azimli ve bu denli güçlü olması bizim de işlerimizi kolaylaştırıyor. Böyle bir hastaya sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Doku reddi olmasın diye ilaçlarımızı veriyoruz. Birinci aydan itibaren hızla ilaçları azaltacağız. Aslında şu andan itibaren doğal yaşamına devam edebilir. Tedbir amaçlı bir süre daha yakın kontrolde tutmak istiyoruz. Gülme, ağlama gibi mimik hareketlerini yapabilmesi için ise altı aya ihtiyacımız var. Hemen hemen bütün mimik hareketlerini kullanmasını bekliyoruz. Bu tabii Uğur'un iyileşme süreci ve alacağı fizik tedavi ile ilgili. Aynı zamanda ameliyat sırasında bağladığımız sinirlerin iyileşmesi ile de bağlantılı, çok ümitliyiz. Her şey böyle güzel devam ederse 45. günü taburcu etmeyi düşünüyoruz.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler