YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Türkiye'nin imamı
Sabah, Paralel Yapı'nın Türkiye imamının kimliğine ulaştı. O kişinin Kaynak Holding'in beyni ve Fethullah Gülen'den sonra en etkili isim olan Mustafa Özcan olduğu iddiasında bulunuldu.
İşte Türkiye'nin imamı
27 Mayıs 2014 / 09:46 Güncelleme: 27 Mayıs 2014 / 09:46

Sabah'ta yer alan haberin iddiasına göre, 10 yıl Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamlığı yapan Özcan, 20 yıldır Balkanlar'ın bir numaralı ismi. Özcan, Fethullah Gülen'den sonraki en etkili isim olarak biliniyor

Paralel Yapı'nın Emniyet, MİT, yargı ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) imamlarını açıklayan SABAH Türkiye imamının kimliğine de ulaştı: "Mustafa Özcan." SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün güvenilir kaynaklardan ulaştığı bilgilere göre, Mustafa Özcan, Diyanet İşleri Başkanlığı adına Kartal'da ilçe vaizliği yaparken cemaat adına da İstanbul imamlığı yürütti. Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftülüğü'nden 2002'de emekli oldu. Aynı yıl Kaynak Holding'in yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Özcan 2006'da bu görevinden ayrıldı.

Hava'nın imamı

Özcan, 10 yıl süreyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı imamlığı yaptı. 20 yıldır da cemaatin Balkanlar'dan sorumlu imamı. Özcan, Balkanlar'da Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Yunanistan'daki tüm cemaat faaliyetlerini yöneten kadronun en tepesindeki kişi.

Demir Yumruk Mustafa

Mustafa Özcan ayrıca Şerif Ali Tekalan, Mehmet Ali Şengül, İsmail Büyükçelebi, Erdoğan Tüzün, Abdullah Aymaz, Naci Tosun ile birlikte "cemaatin büyük 7 ağabeyi" olarak bilinen isimler arasında. Mustafa Özcan katı ve disiplinli biri olarak biliniyor. Öyle ki cemaatteki lakabı "demir yumruk."

Yargı imamı ile villada

Mustafa Özcan, Kartal Dragos sahil yolunda Fatih Üniversitesi Hastanesi'nin yanındaki bir villayı ofis olarak kullanıyor. Üst düzey cemaat yöneticileriyle görüşmelerini burada gerçekleştiriyor. Özcan'ın bu ofiste sık sık görüştüğü isimlerden biri de cemaatin bir dönem üst yargı kurumlarından sorumlu imamı olduğu belirtilen Osman Karakuş.

Parayı kontrol ediyor

Mustafa Özcan, ayrıca Kaynak Holding'i uzun yıllar yönettiği için cemaatin parasal gücünü kontrol eden az sayıdaki kişiden biri olarak nitelendiriliyor. Mustafa Özcan'ın şirketini koruyan Hisar Güvenlik, Kaynak Holding'in de şirketlerini koruyor. Gülencilere yakınlığıyla bilinen Kaynak Holding'e geçtiğimiz mart ayında Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen operasyonun, Gülencilerin kasası olarak da nitelendirilen Mustafa Özcan'a yönelik olduğu belirtilmişti. Kaynak Holding'in uzun süre başında bulunan Mustafa Özcan'ın, Fethullah Gülen'den sonraki en etkili ismi olduğu belirtiliyor.

Üst yargı imamı Gülen'in dünürü

Osman Karakuş'un Paralel Yapı'nın yargıdaki gizli yapılanmasını yöneten kilit isimlerden olduğunu SABAH yazmıştı. Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 1. Hukuk Müşavirliği görevini yürüten Karakuş, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra emekli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu üyeliği, Polis Bakım ve Yardım Sandığı'nın (POLSAN) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Karakuş, Fethullah Gülen'in akrabası. Karakuş'un kızı, Fethullah Gülen'in kardeşi Mesih Gülen'in oğlu ile evli. Yani Karakuş Gülen ailesiyle dünür. Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli ile hukuk bürosu olan Karakuş'un adı "Fethullah Gülen cemaatinin Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki Kadrolaşma Faaliyetleri" başlıklı istihbarat belgesinde de geçiyor. Belgenin hazırlandığı dönemde EGM başmüfettişi olan Karakuş'un, kadrolaşma sürecinde İstanbul Polis Koleji Müdürü olduğu belirtiliyor. Yüksek yargıdaki davalarla ilgilenen Karakuş, aynı zamanda büyük şirketlere danışmanlık yapıyor.

Villada iki saatlik buluşma

Paralel Yapı'nın Türkiye imamı Mustafa Özcan ile yargıdan sorumlu imamı Osman Karakuş, 5 Mart 2014'te Dragos sahil yolundaki villada buluştu. Yaklaşık iki saat Özcan ile görüşen Karakuş daha sonra ayrıldı. Karakuş'un gitmesinden beş dakika sonra da Özcan otomobiline binerek villadan ayrıldı.

 

SABAH

16:49
 // BAYGIN İMAM
Bu mu imam...? Bundan olsa olsa, İmam Bayıldı olur....
27 Mayıs 2014 16:49
ne çektiksek bu kriptolardan çektik..
 // alemci
paralel yapı olsun diğer tüm ülke düşmanları içerimizdeki adı ahmet mehmet olanları seçmiştirler bizi bizim içerimizdeki satılmış beyinlerle vurmaya kalkışmıştırlar paralel yapı en takiyeçi en acımasızı idi niye adamlar insanların vicdani ve dini duygularını istismar ederek bu milletin para ve sermayesi ile milleti arkadan vurdu meğer adamların gizli isimleri yakops şalommuş ahmet mehmet değilmiş içimizdeki kripto düşmanlarmış bunlara acımak akıl karı değildir....
27 Mayıs 2014 Salı 13:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler