YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Türkiye'deki PKK'lı sayısı
İşte Türkiye'deki PKK'lı sayısı
25 Ağustos 2015 11:15
Türkiye sınırları içinde yaklaşık 2 bin 500, yurtdışında ise 9 bin bölücü terör örgütü PKK'lı terörist bulunuyor. Terör örgütü şehirlerdeki eylemleri içinse yabancı uyrukluları tercih ediyor.

Terör örgütü PKK'nın çözüm sürecine rağmen 2013 yılı eylül ayından itibaren Türkiye topraklarına kademeli olarak silahlı gruplar geçirdiği ve halihazırda Türkiye'de 2 bin 500 PKK'lı terörist bulunduğu bildirildi.

Sabah'ın haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki kamplara yönelik bombardımanında ağır kayıplar veren PKK'nın şehirlerdeki bombalı saldırılarda, başta Suriye olmak üzere, İran ve Irak uyruklu yabancıları tercih ettiği de belirlendi. Yaralı ele geçirilen ya da kendisi teslim olan PKK'lıların verdiği bilgilerden yola çıkan güvenlik güçleri, örgütle ilgili önemli bilgilere ulaştı. PKK'nın önümüzdeki dönemde yabancı uyruklu örgüt üyelerini canlı bomba ve şehir merkezlerindeki bomba yüklü araçlarla saldırı için kullanacağı ifade edildi.

PKK'nın ayrıca "Ölümsüz Apocu Fedailer Taburu" adını verdiği, büyük çoğunluğu kadınlardan oluşan 600 kişilik canlı bomba grubu yetiştirdiği de bildirildi. Bu teröristlerin güvenlik güçlerince haklarında arama kaydı bulunmayan, deşifre olmamış kişilerden seçildiği ve Kuzey Irak'taki kamplarda hazır bekletildikleri öğrenildi. Bu yapılanmanın doğrudan KCK bünyesindeki Murat Karayılan'ın başkanlık ettiği Halk Savunma Merkezi Merkez Karargâh Komutanlığı'na bağlı olduğu kaydedildi.

Süreci suistimal ettiler

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın tespit ve değerlendirme raporuna göre ise PKK'nın çözüm sürecine rağmen 2013 yılı eylül ayından itibaren Türkiye topraklarına kademeli olarak silahlı gruplar geçirdiği, halen Türkiye'de 2 bin 500 terörist bulunduğu ifade edildi.

Siirt, Şırnak, Mardin, Hakkâri kırsalında 1500, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Erzurum, Batman, Bitlis kırsalında 600, Tunceli, Erzincan, Ağrı, Kars, Ardahan, Sivas ve Karadeniz kırsalında ise 400 PKK'lı bulunduğu belirtildi.

Buna paralel olarak Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki il, ilçe ve köylerde de PKK'nın çözüm sürecini fırsat bilerek gizlice eğitim verip silahlandırdığı Öz Savunma Birlikleri, Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi, Apocu Fedai İntikam Timleri gibi takma isimlerle bin kişiyi silahlandırıp şehir merkezlerinde eylem yapma talimatı verdiği bildirildi. Terör örgütünün yurtdışında ise eli silahlı ve çeşitli yaş gruplarında 9 binin üzerinde örgüt üyesi olduğu belirtiliyor.

Başka yok mu?
 // Yahya RAMİ
Bu sayıya medyadaki ve diğer "legal" görünümlü kuruluşlardaki, -pek çoğu artık kendisini gizleme ihtiyacı bile duymayan- destekçi hainler de dahil mi? Eğer dahil değilse ve devletin elinde böyle bir envanter de yoksa bu günler bu konu için ideal bir ortam sağlıyor! (Zira güvenlik güçlerimizin mücadelesi ve kullandığı bombaları o kadar "bereketli" ki yalnızca teröristleri imha etmekle kalmıyor her seferinde "gizli"(!?) hainlerden bir kısmının da deşifre olmasına vesile oluyor!)...
25 Ağustos 2015 Salı 11:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler