YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Tolon'un 'mutlaka okuyun' dediği kitap
İşte Tolon'un 'mutlaka okuyun' dediği kitap
İşte Tolon'un 'mutlaka okuyun' dediği kitap
20 Temmuz 2008 / 20:28 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u, tutulduğu Kandıra F Tipi Cezaevi'ne ziyaret eden İzmitli yerel gazete sahibi Tanzer Ünal, yeni açıklamalarda bulundu. Ünal, Tolon'un kendisine yine Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Zihni Çakır’ın ‘Kod Adı Darbe’ adlı kitabını okumasını tavsiye ettiğini söyledi.


Yerel gazete sahibi Tanzer Ünal, gazetesinde Hurşit Tolon'la görüşmesinin bir bölümünü daha yayımladı. Tolon'u 1997 yılından bu yana tanıdığını, iyi günlerde olduğu gibi kötü günlerde de yanında bulunmak durumunda olduğunu belirten Tanzer Ünal, şunları söyledi:


“Kendisini ziyaret ettiğimde, görüşmemizin bir bölümünde sadece kendisinin değil babası ve dedesinin de cumhuriyete ve Atatürk’e ne kadar bağlı olduğunu ortaya koymak için bir çok şey anlattı. Dedesinin Atatürk döneminin subaylarından olduğunu, emekli olduktan sonra 3, 6, ve 7'nci dönemlerde Kocaeli milletvekilliği yaptığını belirterek ‘Yaşamımın hiç bir döneminde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç sayılacak hiçbir harekette bulunmadım. Her rütbe ve görevde ülkemi korudum ve kolladım’ dedi. Kendisine herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını özellikle istediği bir kitap olup olmadığını sorduğumda, her kitabı temin edebildiğini söyledi. Sonra bana ‘Ben sana bir tavsiyede bulunayım. Ama mutlaka oku. Zihni Çakır’ın yazdığı Kod Adı Darbe kitabını temin et ve oku. Herkes okusun. Türkiye’de nelerin olup bittiğini anlarsınız. Ben okudum. Şimdi Şener paşa okuyor’ dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler