YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte terör örgütünün yeni adı
İşte terör örgütünün yeni adı
30 Kasım 2011 07:33
Kurulduğu 1978 yılından bugüne kadar; farklı adlar altında eylem yapan bölücü terör örgütü PKK’nın ismi değişti.

Terör örgütü PKK’nın üst yapılanması KCK olarak tescillendi. Emniyet Genel Müdürlüğü, kurulduğu 1978 yılından bugüne kadar; Kadek, Kongra-Gel ve KKK adlarını alan bölücü terör örgütü PKK’nın ismini değiştirdi. Yeni isim PKK-KCK terör örgütü oldu. Başta savcılık- mahkemeler olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında yapılacak toplantılar, ulusal-uluslararası sunumlar ile kurumlar arasında yapılacak yazışmalarda yeni ‘tanım’ kullanılacak.

EMİRLERİ TERÖRİSTBAŞI VERİYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü, kayıtlara geçen PKK-KCK terör örgütü konusunda 81 İl Emniyeti’ne ‘gizli’ bir genelge gönderdi. Yazıda, PKK’nın 2007’den itibaren örgütsel faaliyetlerini bizzat teröristbaşı (örgüt yönetimi, müzahir oluşumlar vs) tarafından KCK (Kürdistan Halklar Topluluğu) olarak adlandırılan yapıyla sürdürmeye devam ettiği vurgulanarak şöyle denildi: “2007 yılı Nisan ayı başında terör örgütünün ‘ana çatı’ yapılanması olarak faaliyetleri yürüten KCK, şiddet eylemleri başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışındaki tüm faaliyetleri teröristbaşının talimatlarından ve değerlendirmelerinden hareketle yapıyor.”

HPG VE TAK PARAVAN YAPILANMA

Terörle Mücadele Şubeleri’ne gönderilen genelgede, Murat Karayılan’ın KCK Yürütme Konseyi başkanı olduğu ifade edildi. Sözde KCK Yürütme Konseyi’nin silahlı eylemlerini gerçekleştiren HPG (Halk Savunma Güçleri), ÖSB (Öz Savunma Birliği) ve TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) adlı paravan yapılanmaların KCK “sistematiğine” bağlı olarak terörist faaliyetler düzenlediğine vurgu yapıldı.

Artık kayıtlara girdi

Bağımsız bir kürt devleti kurmaya çalışan PKK’ya beşinci ismi polis koydu. Örgüt 2002’de KADEK (Kürdistan Özgürlük ve Demokrasi Kongresi), 2003’de Kongra-Gel (Halk Kongresi), 2005’de KKK (Kürdistan Demokratik Konfedarilizmi), 2007’de ise KCK (Kürdistan Halklar Topluluğu) adıyla yasadışı faaliyetlerini sürdürdü. 25 Kasım 2011’de terör örgütünün beşinci adı; PKK-KCK terör örgütü olarak devletin kayıtlarına girmiş oldu. (Bugün)
 

yazıklar olsun
 // ferhat narin
koca bir devlet hapisteki bir çakal ile başa çıkamıyor yazıklar olsun......
30 Kasım 2011 10:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler