YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte şehitlerin kimlikleri
Adıyaman'da askeri araçın buzlanmadan dolayı karıştığı kazada şehit olan askerlerin isimleri ve memleketleri belli oldu...
İşte şehitlerin kimlikleri
19 Ocak 2011 / 15:38 Güncelleme: 19 Ocak 2011 / 15:38

Adıyaman Vali Vekili Aydın Börü, meydana gelen kaza sonrasında ilk resmi açıklamayı yaptı. Vali Vekili Aydın Börü, Adıyaman Gölbaşı karayolu üzerinde buzlanmadan dolayı meydana gelen kazada Afyon nüfusuna kayıtlı Jandarma Er İsmail Saygılı, İstanbul nüfusuna kayıtlı Özgür Güven şehit oldu. Kazada ağır yaralanan ve durumları ciddiyetini koruyan toplam 4 asker askeri helikopterler ile Malatya'ya sevk edildi.
Jandarma Özel Harekat Şubesinin pistine inen askeri helikopterler, yaralıları alarak Malatya'ya doğru yola çıktı.

Adıyaman Vali Vekili Aydın Börü, kaza ile ilgili yaptığı açıklamada Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, "Sabah saatlerinde kaza meydana geliyor. Gölbaşı Jandarma birliğinden atış talimi için Adıyaman'a gelen askeri araç buzlanma nedeniyle kaza yapıyor. Kazada olay yerinde bir askerimiz şehit oluyor. Bir askerimizde hastanede kurtarılamayarak şehit oluyor. Gerek askeri ekipler gerek ambulanslar olaya anında müdahale ettiler. Yoğun bir şekilde gerekli müdahale ettikten sonra durumu ağır olanlar askeri helikopterlerle Malatya'ya sevk edildi. 2 Şehit, 2'si ağır toplam 13 yaralımız var. Ailelerine askeri yetkililerimiz bilgi verdi" dedi. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler