YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte şehitlerimizin kimlikleri...
İşte şehitlerimizin kimlikleri...
18 Ağustos 2011 07:56
Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde hain pusuda şehit edilen biri binbaşı 9 askerin ve 1 korucunun kimlikleri;

ŞEHİT BİNBAŞI YAVUZ BAŞER'İN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ

Hakkari- Çukurca karayolunun 15'inci kilometresindeki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi yakınlarında bu sabah askeri konvoyun geçişi sırasında infilak eden mayın sonrası şehit olan askerlerden Jandarma Binbaşı Yavuz Başayar'ın Ankara Demetevler'deki babaevine ateş düştü. Baba İsmail Başayar'a acı haber verildikten sonra sakinleştirici iğne vuruldu. Belden aşağı felçli anne İnayet Başayar yakınlarına sarılarak gözyaşı döktü. Anne Başayar, "Peygamber ocağında görev yapıyordu. Şehit oldu peygamberimizin yanına gitti. Teröristlere karşı ayakta duracağız, tüm anneler ayakta duracak. Onlara moral biz olacağı" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin evine dev bayrağı asılırken, komşuları da terörü lanetlemek için balkona bayrak astı.

BİNBAŞI DA ŞEHİT OLDU

37 yaşındaki Şehit Binbaşı Yavuz Başayar'ın asıl görev yerinin Erzincan olduğu, bölücü terör örgütünün Karadeniz yapılanmasına karşı gezici ekip içerisinde yer alarak Tokat'ın Turhal ilçesinde görev yaptığı öğrenildi. Binbaşı Başayar'ın bir ay önce şehit düştüğü bölgeye tayin olduğunu bildirildi. Şehit Binbaşı'nın eşi Meltem Başayar'ın da 2 Ağustos tarihinde yanına geldiği, Fırat (10) ve İrem (6) adlarında iki çocuğunun olduğu bildirildi. Şehit Binbaşının kardeşi Fatih Başayar'ın da özel harekatçı olduğu ve acı haberi alır almaz cenazeyi almak üzere bölgeye gittiği öğrenildi. Şehit Binbaşı Başayar'ın cenazesi ailesinin isteğine göre memleketine ya da Ankara'ya defnedilecek.

İşte şehitlerin isimleri:

Jandarma Binbaşı Yavuz Başayar (Ankara)
Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş Turan Kurt (Manisa - Salihli)
Uzman Çavuş Nazır Elitok (Kırıkkale)
Uzman Çavuş Samet Kılıç (Ordu)
Uzman Çavuş Erhan Ar (Yozgat)
Uzman Çavuş Hakan Çil (Kahramanmaraş)
Jandarma Er Sadettin Arslan (Kayseri)
Jandarma Er Vedat Gülder (Ardahan)
Jandarma Er Serkan Altay (Burdur)
Korucu Cabbar Gültekin (Hakkari)

9 AYLIK BİR ÇOCUĞU VARDI!
Çukurca karayolundaki terörist saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Nazir Elitok'un Kırıkkale'deki baba evinde hüzün var.

Şehit Uzman Çavuş Elitok'un Yuva Mahallesi'ndeki baba evine gelen askeri ekip, sağlık görevlileri nezaretinde oğullarının şehit haberini bildirdi. Oğlunun şehit olduğu haberinin ardından sinir krizleri geçiren anne Nadiye Elitok'a sağlık görevlileri müdahalede bulundu.

Şehit haberinin verilmesiyle Elitok ailesinin evine gelen komşuları ve yakınları, başsağlığı dileğinde bulundu. Anne Nadiye Elitok ile baba Kamil Elitok, oğullarının her gece sahur vaktinde kendilerini telefonla aradığını belirterek, ''Anneciğim, babacığım hayırlı sahurlar'' dediğini söyledi.

Nadiye Elitok, ''Bizim ciğerimiz yandı onların da ciğeri yansın, evladımla her gece görüşürken bugün şehit haberini aldım, ciğerimiz yandı'' diyerek gözyaşı döktü.

Evli ve 9 aylık 1 çocuk babası Şehit Elitok'un eşi ve kızının Hakkari'de olduğu öğrenildi.

20 GÜNLÜK EVLİYDİ
Çukurca karayolundaki terörist saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Samet Kılıç'ın (24), Ordu'nun Perşembe ilçesindeki baba evinde yas var.

Perşembe ilçesine bağlı Soğukpınar köyünde yaşayan Kılıç ailesine şehit haberini, Kaymakam Abdullah Küçük ve Belediye Başkanı Selami Çarkçı ile birlikte köye giden Ordu İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Hacı Sarıışık verdi. Oğlunun şehit haberini alan anne Ömür Kılıç, sinir krizi geçirdi. Sağlık ekipleri, şehit annesine müdahale yaptı. Baba Ahmet Kılıç'ı ise Kaymakam Küçük, Belediye Başkanı Çarkçı ve Yarbay Sarıışık teskin etmeye çalıştı.

Şehit Samet Kılıç'ın 20 önce aynı köyden Merve Kılıç ile evlendiği, 10 gün önce de eşiyle birlikte görev yerine döndüğü, şehidin kardeşi kardeşi Sercan Kılıç'ın da bir süre önce askerden geldiği öğrenildi.

Şehidin Türk bayrağı asılan baba evine çok sayıda kişi de taziye için geldi.

Ezan okunduğu sırada, ''Oğlumun salasını mı veriyorsunuz. Vermeyin, söylemeyin oğlumu. Oğlumun seslerini duymuştum, maviş gözlüm, bu gerçek olamaz, yalan'' diyerek ağlayan anneyi yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

İki çocuklu Kılıç ailesinin çiftçilikle geçindiği, baba Kılıç'ın okul dönemi de servis şoförlüğü yaptığı öğrenildi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler