YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Poyrazköy kazıları...
Gölcük Donanma Komutanlığı'nda 9 çuval belgenin bulunmasının ardından Poyrazköy'de başlatılan kazıların görüntüleri ortaya çıktı.
İşte Poyrazköy kazıları...
24 Ocak 2011 / 10:58 Güncelleme: 24 Ocak 2011 / 11:36

Donanma komutanlığında 9 çuval gizli belge bulunmasının ardından Poyrazköy'de kazılar yapılmış, patlayıcı ve çok sayıda mermi bulunmuştu. İşte o kazıların görüntüleri ortaya çıktı..

Gölcük Donanma Komutanılğı’nda bulunan 9 çuval dolusu belge içinde bazı krokiler vardı. O krokilerden yola çıkan polis Poyrazköy'de yeniden kazı çalışması yapmıştı. Keçilik mevkiinde yapılan kazıların görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde aramalara olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte jandarmaya bağlı askerlerin de eşlik ettiği görülüyor.

Daha önceki aramalarda sadece birkaç metre derinliği araştırabilen el dedektörleri kullanan İstanbul polisi bu kez 12 metreye kadar sinyal verebilen hassas dedektörle arama yapıyor.

Sinyal alınan noktalarda yapılan kazılarda suikastlarda kullanılan kağıt patlayıcı, 150 gram plastik patlayıcı, 30 santim bomba yapımında kullanılan fitil, 1100 adet mermi bulunuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler