YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte PKK'nın katliam otoparkı! İlk kez görüntülendi
PKK’nın katliamlarda kullandığı bombalı araçları Cudi Dağı’ndaki ormanlık alanda sakladığı belirlendi. Çalıntı ve AB plaklı araçlara burada bomba yerleştiren teröristler aynı arabalarla Cizre’de polise saldırmıştı.
İşte PKK'nın katliam otoparkı! İlk kez görüntülendi
11 Eylül 2016 / 13:16 Güncelleme: 11 Eylül 2016 / 13:26

Terör örgütü PKK’nın 11 polisi şehit ettiği Cizre Çevik Kuvvet Grup Amirliği’ne yönelik saldırıda da kullanılan bombalı araçların Cudi Dağı’ndaki ormanlık alanda saklandığı belirlendi.

Karar'ın ulaştığı özel fotoğraflarda da PKK’nın katliam saldırıları için bomba düzenekleri hazırlanmış çalıntı lüks otomobilleri ormanlık alanda beklettiği ortaya çıktı.

Yapılan operasyonda park halindeki katliam araçları imha edildi.

PATLAYICI BULUNDU

PKK terör örgütünün bombalı araçlarla emniyet ve jandarma binalarına düzenlediği saldırıların ardından, örgütün araçlara bombaları yüklediği bölgeler de tespit edilmeye başlandı.

Son olarak geçtiğimiz ay 11 polisin şehit olduğu Şırnak Cizre’deki Çevik Kuvvet Grup Amirliği’ne düzenlenen saldırının ardından, ilçeye 10 kilometre uzaklıktaki Cudi Dağı’na kapsamlı bir operasyon yapıldı.

Cudi Dağı Kösreli bölgesinde düzenlenen operasyonda ise yeni saldırılar için bekletilen bomba yüklü 3 lüks otomobilin ağaçlar arasına konulduğu ortaya çıktı.

172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı tarafından başlatılan Piyade Er İsmail Çil Operasyonu kapsamında imha edilen araçların içerisinde de yüklü miktarlarda patlayıcı olduğu belirlendi.

Araçların ise kolluk kuvvetlerine ait binalar dışında bayram öncesi veya esnasında halkın kalabalık olduğu alanlarda da patlatılmak istendiği değerlendirildi.

AB PLAKALI ÇALINTI ARAÇLAR

3 lüks otomobilin imha edilmeden önceki görüntülerinde dikkat çeken ayrıntılar olduğu da öğrenildi.

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgilere göre, gasp edilerek bölgeye getirildiği belirlenen araçların Avrupa ülkelerine ait plakalara sahip olduğu kaydedildi.

Avrupa ülkelerinden gelip Türkiye üzerinden Irak’a giden Iraklılara ait olduğu kaydedilen araçların ise yaklaşık iki yıl önce PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’a bağlı teröristler tarafından gasp edildiği belirtildi.

Gasp edildikten sonra da örgütün kamp olarak da kullandığı Cudi Dağı’ndaki Kösreli bölgesine getirildiği öğrenildi.

 

KARAR

 // isa
Ekonomik bakımdan gelişmiş yedi sekiz devletin bir veya birkaçından silah teçhizat organizasyon medya desteği almıyan alamıyan terör örgütünün bir hafta bile ayakta kalması mümkünmü?...
11 Eylül 2016 18:05
niçin baktıkları önemli
 // Ömer
Meclistekilerini göremiyoruz ki. bu halkın vergileri ile maaş alan bir vekil(ler) düşünün ülkenin kaderini ilgilendiren stratejik konular hakkında soru önergesi veriyor. soru önergesi hakkında yazılı cevap istiyor. bunların bir kısmı Atatürkün partisine,bir kısmı vatansever ülkücü partiye mensup bir kısmıda Türkiye partisiyiz diye geçmişleri arkadaşlarını ispiyonlayan ihanet çetesine mensup kişiler. bu pis oyunu yıllardır dillendiriyoruz. belki iş işten geçtikten sonra görürler anlarlar....
11 Eylül 2016 Pazar 15:58
BBG EVİ GİBİ-2
 // ARSLAN
Bari en azından Dağı görüyor muyuz?...
11 Eylül 2016 Pazar 14:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler