YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte pilot Kerime Kumaş'ın ilk ifadesi!!
15 Temmuz darbe girişiminin olduğu sırada İstanbul'da uçan helikopterlerden birini kullanan pilot Kerime Kumaş ifadesinde, olayın darbe girişimi olduğunu sonrada anladığını, yine de verilen emirleri uyguladığını söyledi.
İşte pilot Kerime Kumaş'ın ilk ifadesi!!
24 Temmuz 2016 / 20:58 Güncelleme: 24 Temmuz 2016 / 21:42

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan pilot üsteğmen Kerime Yıldırım’ın ifadesinde çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

FETÖ'nün Yalova'da darbe girişimine ilişkin soruşturmada, gözaltına alınarak adliyeye sevk edildikten sonra tutuklanan kadın pilot üsteğmen Yıldırım'ın ifadesine ulaşıldı.

Yıldırım, ifadesinde, Yalova Hava Meydan Komutanlığında kamp yapmak üzere bulunan Hava Harp Okulu öğrencilerine eğitim vermek amacıyla görevlendirildiğini anlattı.

"TRT binası ile Vodafone Arena'ya indirdim"

Aldığı talimat üzerine helikopterle havalandığını belirten Yıldırım, ifadesinde şöyle dedi:

"15 Temmuz'da Hava Harp Okulu Öğrenci Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Ergezen ve 5. Filo Komutanı Binbaşı Yusuf Yenihayat'ın talimatları doğrultusunda kullanmış olduğum UH1H tipi helikopter ile İstanbul semalarında üç uçuş gerçekleştirdim.

Ergezen'in talimatıyla TRT binasına askeri personel götürdüm. Yenihayat'ın talimatları ile de bir grup askeri öğrenciyi Beşiktaş Vodafone Arena Stadı'na indirdim."

"Helikopter isabet alınca uçuramadım"

Albay Ercan Korhan'ın talimatı ile de Atatürk Hava Limanına gittiğini aktaran Yıldırım, "Daha sonra Boğaz Köprüsü'nde mahsur kalan askeri personel için görevlendirildim. Burada helikopter isabet aldı. Buna rağmen iniş yaparak askeri personeli alarak tekrar 16 Temmuz saat 04.00 sıralarında Atatürk Havalimanına iniş yaptım.

Helikopterin isabet alması ile oluşan arızadan dolayı bir daha helikopteri uçuramadım. Helikopterin içinde gün aydınlanana kadar bekledim." diye ifade verdi.

Hiçbir şey olmamış gibi birliğine dönmüş

Yıldırım, gün ağardıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi isabet alan helikopteri Atatürk Havalimanı'na bırakarak Yalova'daki birliğine döndüğünü anlattı.

 

AA

 // Aziz
Muebbet...
05 Ağustos 2016 22:17
 // Oguz
Edepsiz yaziklar olsun canin cehennemin dibine. O bombalari atarken hicmi düsünmedin geri zekali. Pilot olmussun ama insan olamamissin....
25 Temmuz 2016 13:40
YEDİKKK
 // ZEYNEP
ÇOK
GERÇEKÇİYDİ
BİZDE
YEDİKKKKKKK
...
25 Temmuz 2016 Pazartesi 10:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler