YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte 'Paralel Yapı'nın yeni hedefi
Paralel Yapı yerel seçimlerden sonra şimdi de ağustosta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için kolları sıvadı. Ankara kulislerini hareketlendiren iddiaya göre paralel yapı muhalefet partilerini tek adayı desteklemeye zorlayacak.
İşte 'Paralel Yapı'nın yeni hedefi
05 Nisan 2014 / 15:55 Güncelleme: 05 Nisan 2014 / 15:55

Edinilen bilgiye göre güvenlik güçleri, yerel seçim öncesinde, seçmeni etkilemek için ortaya çıkarılan yasa dışı dinleme ve izlemeyle elde edilmiş görüntüler, ses kayıtları ve benzeri çalışmaların yeniden yaşanması ihtimali üzerinde duruyor.

Yapılan çalışmalarda özellikle kamu kurumlarında oluştuğu belirtilen "paralel devlet yapılanmasının" cumhurbaşkanlığı seçimine de etki etmek amacıyla harekete geçtiği tespit edildi.

Buna göre paralel yapı Çankaya Köşkü'ne çıkacak ismi belirlemek için düğmeye bastı.

Yapının hedefinde ise bu defa iktidar partisi değil, muhalefet partileri var. Nihai hedef iki büyük muhalefet partisini "tek aday üzerine uzlaşmaya zorlamak".

Bu şekilde iktidarın destekleyeceği adayın karşısına, farklı bir isim çıkarılarak geniş bir konsensüs oluşturulmaya çalışılacak.

Söz konusu planın uygulanabilmesi için sadece kamu kurumlarının değil, iş dünyasının da devreye sokulduğu ifade edildi. CHP ve MHP'yi tek aday üzerinde birleştirebilmek için ünlü bir işadamı ve eski bir siyasetçinin de desteği alındı.

Bu amaçla yapılan görüşmelerde ise muhalefet üzerinde psikolojik bir baskı oluşturarak, paralel yapılanmanın da desteklediği aday üzerinde uzlaşmalarının sağlanması kararı alındı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler