YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Paralel Yapı ve DHKP-C işbirliğinin fotoğrafı!
DHKP-C terör örgütünün düzenlediği eylemlere katılan ve örgüt propagandası yapmaktan terör savcısınca sorgulanan Av. Hakan Evcin, TIR ihanetine imza atan paralelci savcı Süleyman Bağrıyanık’ın evine yapılan baskında o evdeydi.
İşte Paralel Yapı ve DHKP-C işbirliğinin fotoğrafı!
05 Haziran 2015 / 08:00 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 12:40

Paralel devlet yapılanmasının illegal örgütlerle birlikteliği her geçen gün yeni belge ve görüntülerle gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

AK Parti’ye karşı her türlü yapıyla ittifak kuran paralel örgütün, eli kanlı DHKP-C terör örgütüyle de dayanışma içinde olduğu belgelendi. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın katili terörist Şafak Yayla’nın fotoğrafını facebook ve twitter adresinde profil fotosu olarak kullanan ve DHKP-C örgütü propagandası yapmaktan terör savcısınca sorgulanan Av. Hakan Evcin’in, MİT TIR’larına yönelik ihanet baskınında yer alan Savcı Süleyman Bağrıyanık’ın evinde de görüntelendiği ortaya çıktı.

1-974.jpg

DHKP-C’den ifade verdi

Av. Hakan Evcin, 08.06.2014 tarihinde DHKP-Cterör örgütünün gençlik yapılanması olan DEVGENÇ eylemine katıldı. 15.07.2014 tarihinde DHKP-C terör örgütünün Antalya Adliyesi önünde yaptığı eylemde de yer aldı. 13.08.2014 tarihi ile 9.12.2014 tarihinde DHKP-C terör örgütünün yapılanmalarından olan Halk Cephesinin düzenlediği eylemlerde ön sıralardaydı.

30.03.2015 tarihinde DHKP-C’nin Mahir Çayan ile ilgili düzenlediği eylemi de kaçırmadı. 31 Mart 2015 tarihinde ise İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz odasına giren DHKP-C’li teröristlerce kalleşce şehit edilmişti. Savcı Kiraz’ın, Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilmesinden sonra Hakan Evcin bu sefer teröristlere sahip çıkarak kendini gösterdi.

Avukat Evcin, savcının katillerine ait görüntüleri kullanmış olduğu ‘facebook.com/hakan.evcin.9” isimli facebook hesabından paylaştı. Savcı Kiraz’ı şehit eden terörist Şafak Yayla’nın resmini de profil fotoğrafı olarak kullandı. Facebook paylaşım adresinde kapak fotoğrafı olarak da, 01 Nisan 2015 tarihinde DHKP-C terör örgütü Antalya il yapılanmasına yönelik yapılan operasyon sonucu tutuklanarak cezaevine konulan Emre Şahin, Okan Özer ve Mehmet Devrim Zongur’un resimlerini kullandı, Şafak Yayla’nın resmini profil fotoğrafı olarak kullanmaya devam etti.

Hakim karşısına çıkacaklar

Öte yandan Hakimler  ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi,  MİT  TIR’larını durdurarak arama yapan Adana Cumhuriyet Savcıları Süleyman Bağrıyanık, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca ile dönemin Kırıkhan Başsavcısı Yaşar Kavalcıoğlu hakkında yargılama izni verdi.

Paralel Savcı'nın destekçisi

Paralel örgüt ile DHKP-C arasındaki bağlantıyı güçlendiren en önemli resimler ise daha yakın zamana aitti. Adana ve Hatay’da Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) TIR’larını hukuksuz olarak duruduran paralel Savcılardan Süleyman Bağrıyanık’ın evinde DHKP-C eylemcisi Hakan Evcin de vardı. Av. Hakan Evcin, Bağrıyanık’la resminden bir ay önce, DHKP-C terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan 09.04.2015 günü de Antalya Savcılığı’nda ifade vermişti. Evcin’in, paralel savcı Süleyman Bağrıyanık’ın evine destek için gittiği sanılıyor.

TIR savcısının evinde

DHKP-C eylemcisi Av. Hakan Evcin, Adana ve Hatay illerinde MİT TIR’larının durdurulup aranmak istenmesi ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 06 Mayıs 2015 Çarşamba günü gözaltına alınan cumhuriyet Savcısı Süleyman Bağrıyanık’a destek amacıyla onun evine gitmişti.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler