YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Osmanlı askeri! Öyle bir şey sordu ki...
Ünlü ilahiyatçı ve İFAM'ın kurucusu İhsan Şenocak, Nusaybin'den arayıp kendisine soru soran özel harekatçıyı anlattı. Şenocak, özel harekatçıya 'Osmanlı askeri' benzetmesi yaptı.
İşte Osmanlı askeri! Öyle bir şey sordu ki...
12 Nisan 2016 / 21:24 Güncelleme: 12 Nisan 2016 / 21:33

İhsan Şenocak, Ülke TV'de katıldığı bir programda, kendisini Nusaybin'den arayan bir özel harekatçının sorusunu paylaştı.

Şenocak, Tunceli'de askerlik yaparken Yunus Emre camisinde yaptığı konuşmaları polislerin de dinlemeye geldiğini belirterek, "Dün oradaki özel harekattan bir kardeşim aradı, 'hocam şu anda Nusaybin'deyim, Sur'dan buraya geldim' dedi. Nusaybin'deyiz, akşama kadar dönemiyoruz. Bir eve giriyoruz. Buradaki müslüman Kürt kardeşlerimiz evlerinden ayrıldılar. 

Evi kurtarıyoruz, kontrol ediyoruz terörist var mı diye... Orada tüp var. O tüpte çay yapsak sonra zarfın içerisine onun parasını koysak desek ki: "Kardeşim muhtaç olduğumuzdan dolayı buraya geldik. Suyumuz yoktu suyunu içtik, çayını içtik hakkını helal et diye... Bu caiz olur m?" diyor. Peki bu nedir? Osmanlı askeridir... Bir Osmanlı askeri de seferdeyken üzüm bağından üzüm alıp oraya parasını asmıştı" dedi.

 // vatandaş
Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizlerle....
13 Nisan 2016 07:34
 // hattab
Allah ın izniyle bu ordu ile dünya feth edilir...
12 Nisan 2016 23:29
 // İsmail
Rabbim yar ve yardımcıları olsun...
12 Nisan 2016 22:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler