YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte operasyonda son gözaltı sayısı
İşte operasyonda son gözaltı sayısı
23 Temmuz 2014 11:45
Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen "casusluk" ve "yasa dışı dinleme" soruşturmaları kapsamında gözaltına alınanların sayısı 102'ye yükseldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "casusluk" ve "yasa dışı dinleme" soruşturmaları kapsamında haklarında yakalama ve gözaltı kararı çıkarttığı 115 emniyet görevlisinden 102'si gözaltına alındı.

Bu arada, gözaltındaki kişiler arasında eski İstanbul Asayiş Şube Müdürü Erkan E'nin de bulunduğu öğrenildi.

Polisler sağlık kontrolünden geçirildi

Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen operasyon kapsamına gözaltına alınan eski İstihbarat Şube Müdürü tekrar sağlık kontrolünden geçirildi.

Akşam sağlık kontrolünden geçirilen eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Y, sabah saatlerinde yeniden Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği'ne getirildi.

Sivil polis aracıyla getirilen Ali Fuat Y, kelepçe takılmasına tepki göstererek, "Bu şeref madalyalarını görün, bunlar şeref madalyalarıdır. Bunlar da bugünün polisliğidir. Reza'lara yapılmamış polisliği görüyoruz. Bunlar devletimden aldığım şeref madalyalarıdır. Türkiye görecek, tarihe geçecek" dedi.

Kendisini sağlık kontrolüne getiren polis memurlarıyla da tartışan Ali Fuat Y, ekip aracına bindirilerek, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

Öte yandan, biri Yozgat'ta görevli 3 polis memuru daha sağlık kontrolünden geçirildi.

Öte yandan operasyon kapsamında gözaltına alınan, aralarında eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt A'nın da olduğu 6 şüpheli daha sağlık kontrolünden geçirildi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği'ne getirilen aralarında eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt A'nın da bulunduğu 6 emniyet yetkilisi, sağlık kontrolünden geçirildi.

Geniş güvenlik önlemleri altında hastaneye getirilen şüpheliler, yaklaşık yarım saat süren sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

Adli Tabipliğe giriş ve çıkışlarında ellerinin arkadan kelepçelendiği görülen Yurt A, "Ülkemizde kimlerin operasyon yaptığı görülüyor. Sistematik olarak psikolojik işkence yapıyorlar" dedi.

Son getirilen şüphelilerle operasyon kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 50'den fazla emniyet müdürü, amiri ve polis memuru, sağlık kontrolünden geçirildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler