YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte olay yeri görüntüleri
Ayhan Çarkın'ın "eceliyle ölmedi" iddiasının ardından ölümü tekrar gündeme gelen Eski Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ın olay yeri görüntüleri ortaya çıktı...
İşte olay yeri görüntüleri
27 Aralık 2011 / 16:09 Güncelleme: 27 Aralık 2011 / 16:08

Ölümü şüpheli bulunan Özel Harekât eski Daire Başkanı Behçet Oktay'ın olay yeri görüntüleri ortaya çıktı.

Eski özel harekâtçı Ayhan Çarkın'ın, Oktay'ın intihar etmediğine ilişkin açıklamalarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dosyada görüntüler de bulunuyor. Olay yeri inceleme kasetinin 3.16,46 saniyesinde başlayan bir konuşmada birisine nasıl ifade verileceği tembih ediliyor. Oktay ailesi, bu sesin kim olduğunun ifade verenlere sorulmasını istiyor. Kasette konuşan kişinin, "Silah sesi duydun, tamam mı?" dediği belirtiliyor. Oktay ailesi, görüntülerdeki kopukluk sebebiyle delil karartma durumu olabileceğini savunuyor.

Avukat Şenol Özel, uzman bilirkişilerce ve ses ayrıntılı analizleri ile 2-3 konuşma üst üste bindiğinden birbirlerinden ayrıştırılıp saptanması gerektiğini ve bunu kendilerinin yaptığını söyledi. Olay yeri CD görüntülerinde yer yer kamera zaman atlamalarının olduğunun görüldüğünü savunan Özel, bunun da CD görüntülerinin belli aralıklarla kesilip montajlandığını gösterdiğini iddia etti.

Orijinal CD görüntülerinin savcılık tarafından emniyetten istenmesini talep eden Özel, yine olay yeri CD görüntülerinde görevli polislerin birbirlerini "Dikkat çekimdeyiz, dokuyu nereye koyayım." gibi bazı konularda uyardıklarını savundu.

Halil Kesici'nin olay yerinde olmadığı bir zamanda bir konuşmada birisine "Ateş sesi duydun tamam mı." denilerek nasıl ifade verileceğinin söylendiğini ileri süren Şenol, bu sesin kime ait olduğunu bilmediklerini ifade etti. Muhtemelen bu kişinin kamu görevlisi olabileceğini savunan Şenol, arabanın yanındaki karların da kürünerek delillerin karartıldığını iddia etti.

Yine olay yeri inceleme polislerinin olay yerinde bulunan tabancayı alarak karın üzerine sorumsuzca koyduklarını savundu. El izlerinin bilinçli ya da bilinçsiz yok edildiğinin açıkça görüldüğünü ileri süren Özel, parmak izinin dahi alınmadığını ve 'intihar' denilerek dosyanın aceleyle kapatıldığını savundu. (Cihan)

Derin devlet.
 // karaefe_62@hotmail.com
Bu olay kesinlikle derin devletin işidir..Konuşmasından korktukları için görevden alamadılar.Bu yüzden bilinçli bir şekilde katlettiler..Zamanın Ankara Emniyet Müdürü herşeyi biliyor.Böyle değerli bir insan,faili meçhule gitmemeli ve olay derinliğine araştırılıp,katilleri bulunmalı....
14 Mayıs 2012 21:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler