YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte o logonun anlamı...
Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanan Başbakan Erdoğan, kürsüde konuşurken 'Erdoğan' yazılı bir logo da ilk kez kullanıldı.
İşte o logonun anlamı...
01 Temmuz 2014 / 11:57 Güncelleme: 01 Temmuz 2014 / 18:26

Logo, Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında kullanılacak.

Bugün ilk kez gösterilen logonun anlamı ''Tünelin ucundaki ışık'' demek...

Logo üç ana unsurdun oluşuyor.

İlki güneşin doğuşu: Güneşin doğuşu, Yeni Türkiye'nin doğuşunu ve geldiği noktayı simgeliyor. Yeni Türkiye'nin büyüme ve yükselme arzusunun devam edeceğine işaret ediyor. Güneşin doğuşu, yeni umut ve hedefleri içinde barındırıyor. Güneş, kuşatıcılığa,birlik ve beraberliğe vurgu yapıyor. Güneşin ışığı ve sıcaklığı, sevgiyi, muhabbeti ve dayanışmayı anlatıyor.

İkincisi yol ve yolculuk: Yol ve yolculuk, Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını simgeliyor. Yoldaki kıvrım ve virajlar, mücadeleleri, davaya adanmışlık ve kararlılığını anlatıyor. siyasetteki basamak basamak yükselişi ifade ediyor. Uzun ince bir yolda olduğunu, gece gündüz çalıştığını, davasından, millet sevdasından  ve Yeni Türkiye yolunda hedefe doğru kararlılıkla yürüdüğünü anlatıyor.

Üçüncüsü Erdoğan: Güneş ile yol ile tarif edilen hedeflere götürecek olan lideri gösteriyor. Bu lider herkesin bildiği, tanıdığı Erdoğan ismini simgeliyor. Kullanılan font ve harf aralıklarının sıklığı, Türkiye'nin bütünlüğünü, güç birliğini ve kader birliğini temsil ediyor.

Kampanyanın 2 sloganı

Başbakan kampanyasında iki slogan kullanacak. Sloganlar ''Milli irade, milli güç'' ve ''Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan''...

brcu0woccaa5pab.jpg

22:49
 // MUHAMMEDİ AÇI
Niye daha önceki yorumumu yayınlamadınız anlayamadım. Ben bu logo da, Hz.Muhammed ismini görüyorum. Manası da çok güzel. ''Hz. Muhammed'in hizmetkarı Erdoğan'' diyor. Ben de böyle okuyorum. Kimse benim bakış açımla bakmak mecburiyetinde değil. Dileyen, dilediği gibi yorumlar....
01 Temmuz 2014 22:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler