YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte o açıklama
İşte o açıklama
İşte o açıklama
10 Mayıs 2008 / 10:30 Güncelleme: 10 Mayıs 2008 / 00:00


PKK, Hakkari'de bir karakola saldırdı. 19 terörist öldürüldü ama bizim de canımız yandı. Şehitlerimizin acı haberi geldi. İşte ayrıntılar...


PKK tarafından 9 Mayıs gecesi Hakkari bölgesindeki bir karakola yapılan silahlı saldırının ardından meydana gelen çatışmada 4 güvenlik görevlisi daha şehit oldu. Genelkurmay daha önce şehit sayısını 2 olarak açıklamıştı. Yeni gelen bu bilgiyle şehit sayısı 6'ya çıktı.


Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, "PKK tarafından 9 Mayıs gecesi Hakkari bölgesindeki bir karakolumuza yapılan silahlı saldırı ile başlayan sıcak temas durumunun geç saatlere kadar devam ettiği" belirtildi.


4 ŞEHİT DAHA


Teröristlerin takibi sonucu meydana gelen çatışmalarda 4 güvenlik görevlisinin daha şehit olduğu ve 2 güvenlik görevlisinin de yaralandığı bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:


19 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ


“Hava destekli olarak yürütülen çatışmalarda, önceden açıklanan 19 sayısına ilave olarak etkisiz hale getirilen teröristlerin tespiti maksadıyla, arazi arama ve tarama faaliyetlerine devam edilmektedir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler