YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte muhtar cinayetinin perde arkası
HDP'nin yüzde 10’'luk barajı aşması için halkı tehdit eden terör örgütü PKK, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz’'ı evinde ağırlayan köy muhtarını ziyaretten bir gün sonra öldürdü. Amaç, köylülere gözdağı vermek...
İşte muhtar cinayetinin perde arkası
30 Nisan 2015 / 07:54 Güncelleme: 30 Nisan 2015 / 08:25

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'’ın önceki gün ziyaret ettiği, Eruh'’a bağlı Bağgöze Muhtarı Mustafa Turhan Vali'yi misafir ettikten bir gün sonra terör örgütü PKK tarafından infaz edildi. 

Köylüleri hedef aldılar

Çözüm Süreci'nde silah bırakma aşamasına gelen PKK yaklaşan 7 Haziran seçimlerinde baraj korkusu yaşayan HDP için silahlı oy baskısına başladı. Köylere inen PKK'lılar köy muhtarlarını hedef aldı.

Muhtarlara 'köyden AK Parti'ye oy çıkarsa sizden biliriz' tehdidi savuran PKK'lılar halkı 'eski günler geri döner' tehdidiyle baskı altına almaya çalışıyor. 

Sabah karşı öldürdüler

PKK'nın tehditlerine rağmen çözümden yana tavır alan Bağgöze Köyü muhtarı ve geçici köy korucusu 42 yaşındaki Mustafa Turhan, sırf  Vali'yi köyünde ağırladığı için, bir gün sonra sabaha karşı otomobilinin yanında uzun namlulu silahla vurularak öldürüldü.

Muhtar Mustafa Turhan'ın ölüm haberini aldıktan sonra olay yerine koşarken düşerek ağır yaralanan dayısı Osman Oguz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

dirilis-001.jpg

Eruh ziyareti rahatsız etti

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz Eruh'ta KOSGEP tarafından ilk kez düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminde 30 kişiye sertifikalarını vermişti. Vali Tutulmaz daha sonra köyleri dolaşıp vatandaşlarla sohbet etmişti. Tutulmaz'a ilginin büyük olması PKK'yı rahatsız etti.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler