YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte MOSSAD'ı dize getiren Türk ajan!
MOSSAD'a bağlı birimlerin Türkiye'de üzerindeki kanlı planlarını Türk vatandaşı İzmirli bir Musevi kadın deşifre etti. Yasmin S. operasyon sonrası kimliği değiştirilerek başka bir ülkeye gönderildi
İşte MOSSAD'ı dize getiren Türk ajan!
19 Ağustos 2014 / 08:10 Güncelleme: 19 Ağustos 2014 / 11:01

İsrail istihbarat teşkilatı olan MOSSAD'da bağlı birimlerin Türkiye üzerinde yürüttüğü kirli komplolar tek tek deşifre olurken, taşeron terör örgütlerinin kanlı planları da Türk birimler tarafından başarıyla bertaraf edildi.

Küresel baronların işaretiyle MOSSAD'ın kontrol ettiği özel bir merkez Türkiye'ye önce 5 kişilik suikast timi yolladı. İlk olarak bu timin sınır geçişi için gönderilen yerel güçlere ait 12 kişilik ekip Türk birimler tarafından yakalandı. Ekipten 3 kişi sağ ele geçirildi. Daha sonra ise 10 Ağustos öncesi suikast için gelen 5 kişilik timin tamamı yok edildi.

MOSSAD'a bağlı özel birimin son olarak bir yatla turist gibi Türkiye'ye gönderdiği son tim de deşifre oldu. Tüm bu gelişmeler üzerine MOSSAD'ın Tel Aviv'deki merkezinde panik yaşandı.

İsrail Gizli Servisi, Tel Aviv'de Türkiye adına çalışan bir ajan olduğunu düşünürken bu köstebekin bulunması için alarma geçildi. MOSSAD'ın aradığı ajanı ise TAKVİM buldu. İsrail gizli servisi içine girerek Türkiye adına ajanlık yapan kişinin İzmirli Musevi bir ailenin kızı olan Yasmin S. olduğu öğrenildi. 

ysm.png

Vatansever Yasmin

Yasmin S. 1 yıl önce, MOSSAD ajanlarının arasına sızdı. Uzunca bir araştırmadan sonra MOSSAD Türkiye'deki bir çok Musevi ismi ajan olarak kullandığı gibi Yasmin'i de kullanmaya başladı. Ancak genç kadın aslında bir vatanseverdi ve Türk birimlerince özel olarak eğitilmişti.

Çift taraflı ajanlığa başlayan Yasmin S. MOSSAD'ın kendisi bağlı özel birim üzerinden 10 Ağustos seçimleri öncesi yapacağı büyük eylemi, bu işi planlayanlardan birisi olan bir MOSSAD ajanından öğrendi. Bunu Türkiye'ye bildirdi.

Türk birimler ise planı hayata geçirecek ekibi yok etti. Bu olaydan yaklaşık 12 saat önce ise Türk ajanı olan Musevi asıllı Yasmin S. İsrail'den kaçırıldı ve kimliği değiştirilerek farklı bir ülkeye yerleştirildi. 

Netanyahu köpürdü

MOSSAD'I dize getiren casusluk operasyonun ardından İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun, MOSSAD Başkanı ve diğer istihbarat yetkilileri ile acil toplantı yaptığı öğrenildi.

Netanyahu toplantıda istihbarat yetkililerine çok kızarak "Bu başımıza gelen ikinci büyük felaket, bu skandalı temizlememiz lazım" diye çıkıştı. MOSSAD bu olayın ardından kendi bünyesinde bulunan Türk vatandaşı Musevileri tek tek yeniden gözden geçirmeye başladı

opm-001.jpgopd-001.jpg

 

TAKVİM

13:04
 // BOYUT BÜYÜTME
Hem komik hem trajik. Dur hele bu hikayenin sonu nereye varacak. Gereksiz özgüven yemlemesi de olabilir. 2 boyutlu, 3 boyutlu, hatta 5 boyutlu ajanlar var....
19 Ağustos 2014 13:04
11:01
 // komik
komik...
19 Ağustos 2014 11:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler