YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Mehmet Haberal'ın ilk sözleri
İşte Mehmet Haberal'ın ilk sözleri
05 Ağustos 2013 22:34
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Ergenekon Davası"nda,tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, ilk kez konuştu.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "Ergenekon Davası"nda, 12 yıl 6 ay hapis cezası verilen ve tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, tahliye olduktan sonraki ilk iftarını Kurtköy Mehmetçik Vakfı Sosyal Tesisleri'nde yaptı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden saat 19.40'ta tahliye edilerek ayrılan Mehmet Haberal, kara yoluyla Ankara'ya gidiyor. Haberal'a, yakınları 10 araçtan oluşan bir konvoyla eşlik ediyor.

Cezaevinden ayrıldıktan sonra kara yoluyla Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan Haberal ve konvoyda bulunanlar, Kurtköy Mehmetçik Vakfı Sosyal Tesisleri'ne girerek, daha önceden hazırlanmış masalarda iftarlarını açtılar. Mehmet Haberal iftarda sadece yarım kase mercimek çorbası ve sütlaç yedikten sonra, kendisini telefonla arayan dostlarıyla uzun uzun sohbet etti. Haberal'ın neşeli ve enerjik olduğu görüldü.

İftarını yaptıktan sonra AA muhabirine konuşan Haberal, şunları söyledi:

"İlginize çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki, oradaki diğer arkadaşlarla beraber çıkalım, bu bayramı beraber yapalım. Benim için hüzünlü bir bayram bu. Dolayısıyla, temenni ederim ki ülkemiz bu sıkıntılı dönemden kısa zamanda çıksın. Çünkü hürriyet, dünyanın en güzel şeyidir, adalettir, Hürriyet ve adaletin olmadığı yerde mutluluk yoktur.Dolayısıyla hürriyetimize, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkalım. Tabi her şeyden önce ülkemize, herkes sahip çıksın. Bu ülkeyi kuran Atatürk ve arkadaşları ile aziz şehitlerimize saygılı olalım, layık olalım. Bütün dileğimiz bu."

Sevenleriyle tek tek kucaklaşan ve onlarla bir süre sohbet eden Mehmet Haberal daha sonra Ankara'ya gitmek üzere yeniden yola çıktı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler