YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte listelerin belirlenmesinden sonra açıklanan ilk anket
ANAR araştırma şirketinin Genel Müdürü İbrahim Uslu, 7 Haziran genel seçimleri öncesi son anket verilerini açıkladı.
İşte listelerin belirlenmesinden sonra açıklanan ilk anket
10 Nisan 2015 / 05:10 Güncelleme: 10 Nisan 2015 / 03:54

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi araştırma şirketleri, anket ve araştırmalarına devam ediyor. Bazı şirketler AK Parti'nin düştüğünü, HDP'nin barajı aşabileceğini söylerken bazıları da tam tersi veriler paylaşıyor.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; Partilerin milletvekili adaylarının belirlenmesinden sonra, daha önce yaptığı başarılı anketlerle bilinen ANAR'ın Genel Müdürü İbrahim Uslu elindeki verileri açıkladı.

İbrahim Uslu, nisan ayı itibariyle 81 ili tarayarak bir araştırma yaptıklarını söyledi.

AK Parti tek başına iktidar

Uslu, araştırmalar sonunda AK Parti'nin oy oranının yüzde 47-48'lerde olduğunu söyledi. CHP'nin yüzde 23-25, MHP'nin ise yüzde 14-16 oy bandında yer aldığını söyleyen Uslu, HDP'nin yüzde 8 ile barajın altında kaldığını sözlerine ekledi.

Öte yandan araştırma verilerine göre, AK Parti'ye en yakın partinin ancak AK Parti'nin yarısı kadar oy alabildiği gözüktü.

HDP Barajın altında

Genel seçimlere parti olarak giren HDP'nin barajı geçip geçemeyeceğini değerlendiren Uslu, "Meclis'te dağılımı etkileyecek en önemli faktörlerden biri HDP'nin alacağı oy oranı. Şu an yaptığımız araştırmalarda baraja çok yakın çıkıyor ama henüz geçemiyor. CHP'nin listesi ve alacağı oy, yurt dışından gelecek oylar belirleyici olacak." diye konuştu.

 

AKŞAM

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler