YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Kozinoğlu'nun savunması
Odatv davasının başlamasına 9 gün kala cezaevinde ölen Kozinoğlu, ortaya çıkan savunmasında, “34 yıl terörle mücadele ettim, işitme duyusunu kaybettim” diyor
İşte Kozinoğlu'nun savunması
13 Aralık 2011 / 09:25 Güncelleme: 13 Aralık 2011 / 09:28

Silivri Cezaevi’nde hayatını kaybeden MİT yöneticisi Kaşif Kozinoğlu’nun Odatv davasının 22 Kasım’da görülen ilk duruşmasında sunması beklenen savunması ortaya çıktı.

Bülent CEYHAN-AHT

13 Kasım’da yaşamını yitiren Kozinoğlu “Yazılı savunmamdır” diye başlayan savunmasında şu ifadelere yer veriyor: “Ben halen Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başmüşaviri olarak görev yapan, mesleki kariyerinin 17 senesi MİT mensubu olmak üzere 34 yıldır terörle mücadelede görev yapmış, devlet büyükleri tarafından başarılarından ötürü nişan, rütbe ve takdirname ile ödüllendirilmiş bir devlet görevlisiyim. İddianamede anlatılan suçları işlemedim, işlendiğinden haberdar olmadım, böyle bir suça katkıda bulunmadım.”

‘DEVLET SEVGİSİYLE SINANDIM’
34 yıl terörle mücadele ettiğini, gazi olduğunu, işitme duyusunu yitirdiğini anlatan Kozinoğlu, “Ben devletimin sevgisiyle çok sınandım. Ama bu davada bu işi yapan kim(ler) ise onlar sınanmalıdır. Cezaevinde yatmak devlet görevi ise kabulümdür ancak komplo sahiplerinin iddiaları ile yargısız infaz edileceksem ve başkasının suçunu üstlenmeye zorlanacaksam bunu kabul etmem mümkün değildir” dedi. (Habertürk)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler