YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Kılıçdaroğlu'nun isifa nedeni
İşte Kılıçdaroğlu'nun isifa nedeni
01 Nisan 2010 15:05
CHP'den istifa ederek DP saflarına katılan Kılıçdaroğlu, neden istifa kararı aldığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu, CHP'den istifa etti. CHP'den istifa ederek DP'ye geçen Adil Kılıçdaroğlu DP saflarına katılmasındaki sebebi CHP parti içi sürtüşmeler ve fikir ayrılığının çok olması olarak açıkladı. Kılıçdaroğlu, "CHP halktan kopmuş bir durumdadır. Koltuk sevdalısı birçok insan bulunuyor. Kendi tabanına sahip çıkamadı. Proje dahi üretemiyor. DP'de çok yakinen tanıdığım çok insan ve dostlarım var. DP'nin parti tüzüğü ve çalışmalarını çok beğeniyorum." ifadelerini kullandı.

"BAYKAL YÜZÜNDEN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN YILDIZI PARLAMIYOR"

Adil Kılıçdaroğlu, ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu'nu Türkiye için bir marka olarak değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal yüzünden abisinin yıldızının parlamadığını belirten Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "DP ile Türkiye gelişecektir. Süleyman Demirel ile daha önce görüşmüş bir insanım, bana iyilikleri oldu. Kardeşim Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye için bir markadır. Deniz Baykal olduğu için bir türlü yıldızı parlamıyor. CHP ne zaman tek başına iktidar oldu, ben göremedim. CHP kendine bakarak yenilemelidir."

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 30 dakika sonra dünyaya gelen Adil Kılıçdaroğlu daha sonra üyelik formuna imza atarak resmen DP'li oldu. 

Cihan

Kılıçdaroğlu CHP'den istifa etti

yok yav
 // salih
kılıcdaroglu yıldızı parlamıyor diyor kılıcdaroglu balon, belge acıklayacagım diyor arkası boş ne yapabilir bu adam partide yönetemez mesela ugur dündar yayında olması lazım iyi yalan söylerler halk bunları cok iyi bilir...
01 Nisan 2010 16:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler