YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte kaos yaratmak isteyenlerin son oyunu
Gazeteci Melih Altınok insanları Atatürk’ü sevenler ve sevmeyenler diye ayrıştırmak için çaba sarf edenlerin yeni oyununu canlı yayında ortaya koydu.
İşte kaos yaratmak isteyenlerin son oyunu
11 Ekim 2013 / 20:12 Güncelleme: 11 Ekim 2013 / 20:14

24 TV'de yayınlanan ve moderatörlüğünü Seda Selek ile Melih Altınok’un üstlendiği Günün Manşeti programına konuk olarak Star Gazetesi Ankara temsilcisi Mustafa Kartoğlu katıldı. Programda Balyoz davası ve son günlerde yaşanan gelişmeler ele alındı.

Melih Altınok yaşadığı ilginç bir olayı canlı yayında anlatarak Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemek isteyenlerin planını ortaya koydu.

Atatürk’ün fotoğrafı olan bayraklardan rahatsızlık duyulduğu iddiası üzerine yeni bir kampanya başlatıldığını ifade eden Altınok evinin önünde karşılaştığı bir duyuruda bayrakla ilgili ilginç ifadeler kullanıldığını belirtti.

Altınok, ilanda “Atatürklü bayrak asmaktan tırsan apartman sakinleri için ücretsiz olarak Yunan lideri Makarios’un resmi basılı Yunan bayraklarının dağıtımı yapılacaktır. Bayraklar Tırsık marka olup 70x100 cm ebatlarındadır” şeklinde provokatif ifadeler kullanıldığını belirtti.

Altınok olayı böyle anlattı:

Melih Altınok: Sabah kapımda bir bayrak duyurusu gördüm. İlginç bir şey bu. Duyuruda şunlar yazıyordu.

29 Ekim Cumhuriyet bayramında Cumhuriyetin tüm meyvelerini yemesine rağmen üstlerine düşen ödevi üstlenmekten korkan hatta kendi arkadaşlarını kollamak için Atatürklü bayrak asmaktan tırsan ve sonra Atatürk cumhuriyeti çocukları olduğunu söyleyen apartman sakinleri için ücretsiz olarak Yunan lideri Makarios'un resmi basılı olarak Yunan bayrakları dağıtılacaktır. Bayraklar tırsık marka olup şu şu ebatlardadır.

Not: Yunan bayrağı asanların mimlenme tehlikesi bulunmamaktadır.

Atatürklü bayrak asmaktan korkan komşularımızın Kurban kutlarız, Cumhuriyet bayramını ise hissetmedikleri için kutlamamayı bir borç biliriz.

Altınok: Olabilir bunlarda ironi yapılabilir bunlara bir şey diyemeyiz. Fakat bunlar ilginç bir atmosfer yaratmaya başlıyor. Ben evime bayrak asmak zorunda değilim, bu benim Cumhuriyete sevgim, Bayrağa sevgim Atatürk’le ilişkimi tanımlayacak bir şey değil ve bunlar benim tamamen bireysel tercihim. Bunlar bana 1930’lar Almanya'sı ya da Türkiye’nin o dönemlerdeki faşizan uygulamalarını hatırlatıyor.

İşte Melih Altınok'un evinin kapısına bırakılan o el ilanı:

111020131201157717400_3.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler