YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte kaçış çantası... Darbecilere ait 1 çanta dolusu dolar bulundu
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’a darbecilerin başına geçmesi teklifinde bulunan Tümgeneral Mehmet Dişli’ye ait olduğu sanılan bir bond çanta bulundu. Tutanakla tespit edilen çantanın içinden ise yüklü miktarda dolar çıktı.
İşte kaçış çantası... Darbecilere ait 1 çanta dolusu dolar bulundu
23 Temmuz 2016 / 08:08 Güncelleme: 23 Temmuz 2016 / 08:14

Darbe gecesinin üzerindeki sis perdesi aralandıkça, çarpıcı bilgiler ortaya çıkıyor.

15 Temmuz gecesi çatışmalara sahne olan Genelkurmay Karargâhı'nda görevli personel, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a darbenin başına geçmesini teklif eden Tümgeneral Mehmet Dişli'ye ait olduğu sanılan bir bond çanta bulundu.

Genel Sekreterlik makamının girişindeki fotokopi makinesinin altına gizlenmiş olarak bulunan çantayla ilgili savcılığa haber verildi.

Hürriyet'in haberine göre savcılık tarafından tutanak altına alınan çantanın içinden 1 adet kısa namlulu Sig Sauer marka tabanca ile yüklü miktarda doların çıktığı söyleniyor.

TUTANAKLA TESPİT

Arama sırasında fotokopi makinesinin yerinin değiştirilmesi sırasında ortaya çıkarılan şifreli bond çantanın içindeki dolarların ne maksatla kullanılacağı öğrenilemedi.

Çantadan silah ve dövizin çıkması, Dişli'nin kaçma planı olarak değerlendiriliyor. Bond çanta içinde ele geçirilen döviz, bir tutanakla tespit edildikten sonra adli emanete alındı.

Dişli, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar kurtarıldıktan sonra helikopterle Çankaya Köşkü'ne gelişi sırasında onun yanında yer almıştı. Tümg. Dişli'nin darbe gecesini yöneten 4 kişilik komitenin başı olduğu ortaya çıktı.

İŞTE O 4 GENERAL

15 Temmuz gecesi darbeci birlikleri sevk ve idare eden 4 generalin isimleri şunlar:

1- Tümg. Mehmet Dişli (Genelkurmay Stratejik Dönüşüm Daire Başkanı)

2- Tuğgeneral (Havacı) Kubilay Selçuk

3- Tuğamiral (Denizci) Ömer Faruk Harmancı

4- Tuğgeneral Hakan Evrim (Akıncı Ana Jet Üs Komutanı)

Tümgeneral Dişli, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'a "Başımıza geç, Kenan Evren ol" teklifini götüren kişi olarak biliniyor.

Hava Kuvvetleri o gece İstanbul'da Eskişehir Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver'in kızının düğünündeydi. Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal ile Şanver Paşa darbeciler tarafından düğünde derdest edilmişlerdi.

İleride Hava Kuvvetleri Komutanı olacak gözüyle bakılan Şanver Paşa'nın kızının düğününde bir tek Akın Öztürk Paşa yoktu. Akın Öztürk'ün o gece düğüne gitmek yerine darbeye iştirak etmesi ise şaşkınlıkla karşılanmıştı.

HEM HAİN HEM KORKAK
 // CEM
Allah muhafaza böyle korkak hainlerin komutasında bir savaş olsaydı Türk ordusu perişan olurdu.Ruhunu satmış alçaklar...
23 Temmuz 2016 Cumartesi 13:06
 // Rasim DUMAN
Kimin davulunu caliyorlar ise, onun parasini alacaklar tabii ki... "Hizmetlerinin" karsiligi, bir canta dolusu para...! Ev dolusu, apartman dolusu olsa ne farkederdi ki... Bu kadar mi "ucuzsunuz" yahu ...?! Tukurulmeye bile layik degilsinuz, yaziklar olsun !...
23 Temmuz 2016 08:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler