YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte ihanetin yöntemi
ABD'de paralel örgütten 500 bin dolarlık darbe yiyerek iflasa sürüklenen Türk işadamı Eyüp Yıldırım, örgütün Türkiye'ye karşı kampanya yürütmek için dış odaklarla nasıl işbirliği yaptığını anlattı.
İşte ihanetin yöntemi
16 Haziran 2015 / 00:25 Güncelleme: 16 Haziran 2015 / 08:47

Yıldırım, en son ABD'li 74 senatörün imzaladığı Türkiye karşıtı mektubunun arkasından çıkan paralel örgütün, senatör ve Kongre üyelerini yıllardır verdikleri bağışlarla kendi safına çektiğini söyledi.

Örgüt, "Çocuklar için okul açacağız. Okula dönüştüreceğimiz ev alacağız. Sana sonra ödenir" diye kandırdıkları işadamı Eyüp Yıldırım'a bankadan 340 bin dolar kredi çektirdi. Ev alındıktan sonra faiziyle 500 bin dolar tutan borç üzerine yıkılan Yıldırım, paralel örgütle bağlarını kopardı. Şimdiye kadar 4 kez Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki çiftliğine giden Yıldırım, paralel örgütün ABD'li senatörlerle yakınlaşmak için yüklü miktarlarda bağışlar yaptığına bizzat şahit olduğunu söyleyerek "Gülen ABD Kongre üyesi olan Rush Holt'la 2007'de New Jersey'de bir evde görüşme yaptı.

O görüşmeye ben de katıldım. O sırada Türkiye'nin gündemindeki 367 krizi gibi konularda destekleyici açıklamalar yapılması talebi dile getirdi. 1 saat süren yemeğin ardından Holt'a bir miktar bağış yapıldı. Ben de bir çek verdim" diye konuştu.

 

SABAH

hainler
 // azrail
nasıl kandın bu vatan hainlerine abi yazık ...
16 Haziran 2015 Salı 14:30
bu nasıl bir mahlûk.?
 // Abdullah
H.Celalâl Güzel bir herif için en büyük siyasî münafık demişti, bu fetö örgütünün başı insanları din ile aldattı bu nasıl bir mahlûk oluyor acaba.???...
16 Haziran 2015 Salı 13:10
yaa işte böyle
 // yaa işte böyle
surat meymenetsiz kalırsa böyle kayar işte bi tarafa..göreceğin günler önünde ...
16 Haziran 2015 Salı 03:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler