YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte hainliğin resmi: IŞİD'den kaçıp Türkiye'de ayaklanmışlar!
Jandarma istihbaratından gelen Kobani raporu büyük hainliği gözler önüne serdi. IŞİD'in ilerleyişinden kaçan PKK'lılar Kobani bahanesiyle sokakları karıştırarak ayaklanma provasına girişmiş!
İşte hainliğin resmi: IŞİD'den kaçıp Türkiye'de ayaklanmışlar!
16 Ekim 2014 / 11:47 Güncelleme: 16 Ekim 2014 / 12:05

Geçtiğimiz hafta HDP'nin çağrısıyla başlayan Kobani eylemleriyle ilgili Jandarma İstihbarat'ın hazırladığı iki sayfalık raporda çarpıcı değerlendirmeler yer aldı. 

Rapora göre IŞİD'in ilerleyişi karşısında Kobani'den çekilen ve Türkiye'ye gelen bazı PKK'lılar sokak olaylarına karıştı.

Kobani bahanesiyle şehirlerde çıkarılan olayların bir "serhildan" (ayaklanma) provasıydı. Benzeri olayların yeniden denenebileceği uyarısında bulunuldu.

Jandarma İstihbarat'ın Kobani raporundaki detaylar şöyle: 

Kobani'den sokağa:

IŞİD, PYD milislerini geriletirken, IŞİD karşısında tutunamayan bazı PKK mensuplarının Kobani'yi terk ederek Türkiye'ye giriş yaptığı tespit edildi.

Kaynaklar IŞİD'in ilerleyişi karşısında Kobani'den çekilen ve Türkiye'ye gelen bazı PKK'lıların sokak olaylarına karıştığını, bunun tespit edildiğini vurguladı. 

Bakanlar Kurulu'nda:

Aynı konuya hafta başında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında da değinildi. Kabineye Kobani'deki olaylara ilişkin yapılan sunumda Kobani'den kaçan bazı PKK'lıların sokak olaylarına karıştığının tespit edildiği ifade edildi. 

Serhildan provası

Kandil'in Türkiye'de sokakları karıştırarak iki amaca ulaşmaya çalıştığı belirtiliyor. Kaynaklar, Kandil'in bir "serhildan" provasıyla hem taban üzerindeki etkisini ölçmek hem de Türkiye'ye "Suriye'nin kuzeyinde bizim çıkarlarımızı tehdit ederseniz ülke içini karıştırırız" mesajı vermek istediği analizini yapıyor. 

Yeniden deneyecekler

Suriye'nin kuzeyinde değişen konjonktürün Kandil'in kafasını karıştırdığı, IŞİD'i bahane gösteren bazı yabancı istihbarat örgütlerinin de Kandil'i çözüm sürecini askıya alması için teşvik ettiği ifade ediliyor. 

Mesele Kobani değil

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'nin Kobani bahanesiyle ayaklanma çıkarmak istediğini belirtti. Arınç "Mesele Kobani değil, Kobani bahanesiyle ayaklanma gerçekleştirmek. Başaramadılar, bundan sonra da başaramayacaklar. Dünyayı başlarına yıkarız" dedi. 

 

SABAH

çok zor
 // kenan
ülkemize yapılan ihanetler belki tarihte eşi benzeri görülmemiş ihanetlerdir. bu ülkeye sığınıp onu karıştırmak isteyen ne bu dünyada ne ahirette gülmez....
16 Ekim 2014 Perşembe 15:25
13:11
 // Mustafa Şanlı
Buna ne denir gunaydin.mi uyanda baliga gidelimmi denir. Veya gecti borun pazari .. Nigdeye mi denir. Givenlik guclerinin eli kolu bagli bu is gazla suyla olmaz likit bomba havai fisek kursun atacak ne cozum sureci zarar gormesin.hangi ulkede var dunyada esi benzeri yok bu duyarsizlik. Develet aklimi ! Bu simariklik milletin basina bela olur. Bunlarn tamami rakam olarak besyuz bin tam destek verenler 100/150 bin uluslararisi is raporu devlet bunlarla mucadele edemiyorsa devlet devlet degil
Devlet devlet devlet olmali. Tum argumanlaei en etkin sekilde kullanmali milli guvenlik on planda olmali...
16 Ekim 2014 13:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler