YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gülen'in yeni taktiği
İşte Gülen'in yeni taktiği
26 Eylül 2014 11:00
Son günlerden adından sıklıkla söz ettiren Fethullah Gülen, bu kez paralel medyaya 'yumuşuyoruz' mesajı verdi.

Star'da yer alan bilgiye göre; Fethullah Gülen, yeni yayınlanan konuşmasında ilginç bir üslupla paralel medyaya seslendi, "karşı tarafta" gördüğü kesime de hakarete varan göndermelerde bulundu. 

Gülen Hareketi'nin tabanına "vites değiştiriyoruz" diyen Gülen, medyasına ise "yumuşuyoruz" mesajı verdi. 

Suçu tabana attı: İbadetlerde gevşek davrandıysanız...

Başlarına gelen "musibet"lerin sorumluluğunu Gülen Hareketi'nin tabanına yükleyen Gülen, tüm olanların ibadetlerde gevşek davranılmış olmasından dolayı olmuş olabileceğini vurguladı, aylardır sergilediği kendi tutumu hakkında ise en küçük bir özeleştiride bulunmadı.

Yumuşak moda geçiyoruz

Fethullah Gülen, Zaman Gazetesi başta olmak üzere, hareket medyasına seslenerek "yumuşak mod"a geçilmesi gerektiğini söyledi. 

Gülen, üslup değişikliği talimatını şöyle verdi: 

Ben hiç öfkelenmiyorum

Şimdi bizim arkadaşlara mülayemet düşüyor. Ben hiç öfkelenmiyorum, hiç kızmıyorum. Önemli olan size çuvaldız batırdıklarına öfkelenmemek. 

Madem bir mazlumiyet var, değerlendirilecek bir şey var. Hep yumuşaklıkla anlatmak. Zift atanlara karşı, okunuzun ucuna gül takın, gerin yayınızı, onlara gül atın. Hırçınlıkla size davrananlara bence siz gül yağı serpiştirin, her taraf ıtır çarşısı gibi gül kokularıyla tütüp dursun. 

Dakikalar içinde yeni taktiği bertaraf etti, hakaret moduna geçti

Gülen Hareketi mensuplarına bu sözlerle "yumuşak olun" tavsiyesinde bulunan Gülen, sohbetinin sonlarında bizzat kendisi hakaret yolunu seçti. Bazı medya kuruluşlarına "zift saçıyorlar" diyen Gülen, "bırakın havlasınlar" ifadesini kullanarak yeni stratejiyi dakikalar içinde çökertmiş oldu. 

Telekulakçıları ve taltifçileri Hz. Aişe ve evliyalara benzetti

Gülen'in ayrıca, taltif ve dinleme operasyonlarında tutuklanan paralel polisleri Hz. Aişe ve evliyalara benzetmesi de şaşkınlıkla karşılandı. 

 

STAR

ya bu munafik,belam
 // gündüzbey
ülke ve millet haini daha gebermedimi...!?...
26 Eylül 2014 Cuma 14:42
13:26
 // vatandaş
cevap yazmaya dahi degmez ama siz kim o mübarekler kim.HARAMZADELER...
26 Eylül 2014 13:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler