YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gülen'in yedi kişilik istişare heyeti!
Milat gazetesinden İsa Tatlıcan Fethullah Gülen'in Tayin ve İstişare heyetini yazdı.
İşte Gülen'in yedi kişilik istişare heyeti!
08 Ocak 2014 / 15:37 Güncelleme: 08 Ocak 2014 / 15:50

İsa Tatlıcan yazısında, medyada ismi Cemaat sözcüsü gibi geçen isimlerin aslında yanıltıcı bir bilgi olduğunu Cemaat içi kararların yedi kişilik bir heyet tarafından alındığını ifade etti.

İşte Tatlıcan'ın yazsındaki o bölüm

Medyada genelde Cemaat’in sözcüsü ve temsilcisi olarak Zaman yazarı Hüseyin Gülerce, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil ve yazar Cemal Uşşak’ın isimlerinin çok sık tekrarlandığını görürüz.

Bu aslında “yanıltıcı bir bilgi”dir. Bu üç isimden hiçbiri, cemaat içi süreçlerde, “Hocaefendi’den sonra gelen tayin ve istişare heyeti”nde yer almıyor.

Peki bu heyette kimler var?

Cemaate yakın olan dostlarımız bu heyetin içinde yeralan Mustafa Özcan, Şerif Ali Tekalan, Mehmet Ali Şengül, İsmail Büyükçelebi, Erdoğan Tüzün, Abdullah Aymaz, Naci Tosun gibi isimlerin çok etkili olduğunu söylüyor.

Şu an için “Hocaefendi’nin yerine kim geçecek” sorusuna verilecek tek cevap, bence “Abdullah Aymaz”dır…

ÖLSÜN GERİSİ KOLAY !
 // BATUHAN
Önemli olan orada yapıp ettikleriyle buluşması ! Huyu suyu benzemesin de Fetullah gitsin Abdullah gelsin hiç önemli değil."Yanlış anlaşılmaları" bakalım orada nasıl düzeltecek.!...
08 Ocak 2014 Çarşamba 16:21
Şuna Efendi demeyi bırakın
 // kazım
Ya hu artık şuna efendi demeyi bırakın ( Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerifler’inde:“Münafık adamlara ‘Efendi’ diye hitap etmeyin. Zira o, efendi denilerek büyütülecek olursa, Allah’ın sevmediğini tâzim ettiğinizden dolayı, Aziz ve Celil olan Rabbinizin gadabını celbetmiş olursunuz.” buyurmuştur. (Ebu Dâvud) ...
08 Ocak 2014 Çarşamba 16:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler