YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gülen Hareketi'nin yeni adresi
Hükümeti hedef alan 17 Aralık operasyonunun ardından Fetullah Gülen Hareketi, Türkçe olimpiyatlarını Etiyopya'ya taşıdı.
İşte Gülen Hareketi'nin yeni adresi
24 Mayıs 2014 / 10:47 Güncelleme: 24 Mayıs 2014 / 10:52

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, Fethullah Gülen Hareketi, Türkçe Olimpiyatları'nın daha dar kapsamlısını Etiyopya'daki Afrika Birliği Genel Merkezi'nde 31 Mayıs günü düzenleyecek.

Hareket, bu organizasyona Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome'yi de davet etti. Organizasyon için Türkiye'den özel uçak kiralanarak 150 kadar iş adamı Etiyopya'ya getirilecek ve ülkenin başbakanı ile görüştürecek.

'Yardım parasıyla yapılacak'

Hareketin, her iki organizsyon için Etiyopya makamlarına yatırım güvencesi verdiği ve organizasyon, davetlilerin ulaşımı ve verilecek hediyeler için 2 milyon dolar harcadığı ileri sürüldü. Etiyopya'da yapılacak etkinliklerin masraflarının ise bölgeden toplanan yardım paraları ile karşılanacağı iddia edildi.

Türkiye'ye 'mesaj gönderecekler'

Harekete yakın kaynaklar, Dil ve Kültür Festivali adı altında düzenlenecek olan etkinlik ile Türkiye'ye mesaj verileceğini dile getirdi. Etiyopya'daki etkinler için ABD'den bazı lobi firmalarının, Addis Ababa'da görüşmeler yaptığı ve Etiyopya'dan kolaylık istediği ileri sürüldü. Hükümete yönelik eylemleri ile gündeme gelen Cemaatin daha önce de okullarının Etiyopya'da kapatılmaması amacıyla ülkenin başbakanı ile görüştüğü kaydedildi.

19:58
 // CEKETBANK
Tebrikler... CeketBank'tan hediye çek kazandınız. 10 TL lik hediye çekini almak için hemen 100 TL bağış yapın, okunmuş ve 10TL lik çekinizi alın. Hem de Hoca Efendi Hazretlerinin mübarek ve orjinal nefesinden üflenip çiğnenmiş bonus sakız hediyesi ile. Yoksa siz hala annenizin nefesiyle mi yaşıyorsunuz. Baş döndüren mutlu üfürükler....
24 Mayıs 2014 19:58
16:50
 // MUHAFIZ
Bu olimpiyatlarda harcadığınız 2milyon doları yardım paralarıyla mı,zorla topladığınız HİMMET parasıyla mı yoksa LACİVERT RENK CEKETİ satarak mı? Karşılıyorsunuz???...
24 Mayıs 2014 16:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler