YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gülen Hareketi'nin Başbakan adayı!
Gülen Hareketi mensuplarını Gaziantep'teki seçim kampanyalarını anlatan Şamil Tayyar, söylemlere dayanarak Gülen Hareketi'in Sarıgül'ü başbakan yapmayı planladığı öngörüsünde bulundu.
İşte Gülen Hareketi'nin Başbakan adayı!
27 Mart 2014 / 09:12 Güncelleme: 27 Mart 2014 / 09:12

Ülke TV'de Turgay Güler'in sunduğu Sıradışı programına konuk olan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gülen Hareketi'in yürüttüğü seçim kampanyasına ilişkin çarpıcı bilgiler aktardı.

CHP'nin de Gülen Hareketi'nin de adayı Sarıgül

Mustafa Sarıgül'ün malvarlığını açıklaması gerektiğini, bu varlığın nakite çevrilmesi durumunda çok büyük bir rakama tekabül edeceğini belirten Tayyar, "şimdi CHP'nin de Gülen Hareketi'in de adayı Sarıgül" dedi.

Abilerin ve ablaların seçim kampanyası için dolaştığının altını çizen Şamil Tayyar şöyle konuştu:

Gülen Hareketi Gaziantep'te çoğu yerde CHP'yi destekliyor

İşte abiler ablalar, dolaşıyorlar. Bunların çoğunu ben geçmişten tanıyorum, biliyorum. Gittikleri yerlerde açık açık, mesela Gaziantep'te CHP'ye çalışıyorlar. Islahiye'de, Gaziantep merkezde, Şahinbey'de, Şehitkamil'de CHP'ye, Nurdağı'nda MHP'ye. Bulundukları yerde güçlü olan partiye göre tercihleri değişiyor.

"Seçimden sonra hükümet gidecek, Sarıgül Başbakan olacak"

CHP'ye çalıştıkları yerlerde Mustafa Sarıgül'ün Başbakan olacağını söylüyorlar. "AK Parti'ye oy vermeyin, seçimden sonra bu hükümet gidecek, Sarıgül başbakan olacak" diyorlar.

Sarıgül'ün İBB'yi kazanamayacağını onlar da biliyor! Asıl amaçları...

Şimdi, Sarıgül İstanbul'da Büyükşehir'e aday değil mi? Yani o gittikleri evlerden anlatıyorlar bize bunları. Sarıgül'ün seçilmeyeceği bizim tarafımızdan zaten biliniyor da, onlar da biliyorlar. Amaçları, AK Parti'yle CHP arasındaki makası daraltıp, Sarıgül'ün Kılıçdaroğlu'ndan daha fazla oy alacağı bir tabloyu oluşturmak. Oluştuğu zaman CHP'nin başına getirecekler.

Yani Sarıgül, gördüğümüz kadarıyla Gülen Hareketi'in yeni bir başbakanlık projesi. Bu anlatımlardan onu çıkarıyorum. Başka türlü, Gaziantep'in en ücra köşesinde bir abi, bir abla bu projeyi anlatıyor ise, demek ki yukarıdan gelen bir talimat var. Bunlar bunu rastgele anlatmazlar. Demek ki böyle bir projeleri var.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler