YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gülen Hareketi'nin 7 bölgeli şeması
İşte Gülen Hareketi'nin 7 bölgeli şeması
26 Haziran 2014 11:00
Paralel Yapı'nın dosyasının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Soruşturma dosyasında yer alan bilgiye göre, örgütün bir numaralı ismi Fethullah Gülen.

Paralel devlet yapılanmasına yönelik yürütülen ana soruşturmada örgütün şeması ortaya çıkarıldı. Sabah'ta yer alan habere göre, yürütülen soruşturmada örgütün bir numarası Fethullah Gülen olarak belirlendi. Bunun yanı sıra şemada paralel yapının beyin takımını oluşturan 7 bölge sorumlusu ve ülke yapılanmasında görev alan imamlara da yer veriliyor.

Beyin takımı ve şehir imamları

Soruşturmanın ana çatısını Başbakanlık ofislerinde bulunan böcekler, 7 Şubat MİT krizi ve sonrasında gelen 17-25 Aralık operasyonları oluşturacak. Savcının talimatıyla çalışmaya başlayan kurumların kendi içerilerinde yaptığı paralel yapılanmaya yönelik incelemeleri kısa süre sonra savcılığa göndermesi bekleniyor. İllegal olaylar arasında bağ kurularak örgütün genel tablosu ortaya konulacak. Paralel yapılanmaya yönelik Türkiye genelinde açılan soruşturmalarla birlikte Ankara Anayasal Suçlar Bürosu tarafından yürütülen ana soruşturmada paralel örgütün şeması çıkartıldı. Örgüt şemasının bir numarasında Fethullah Gülen'in olduğu öğrenildi. Onun altında ise mütevelli heyette yer alan 7 kişilik beyin takımı bulunuyor. Beyin takımının altında ise şehir imamları ve kurum imamlarının yer aldığı belirtiliyor.

Savcılık Türkiye genelinde yapılan "Paralel yapılanma"ya yönelik soruşturmaların savcılığa gönderilmesini istedi. "Darbe", "Casusluk" soruşturması kapsamında daha önce açılan soruşturmalar da raflardan indirilirken örgütün illegal operasyonlar zincirinin ana başlıklar altında toplanacağı öğrenildi. Yapılan değerlendirmeye göre paralel yapılanma hükümete karşı planlarını Başbakan Erdoğan'ın ofislerine konulan böceklerle devreye soktu.

Soruşturmanın 3 ayağı...

7 Şubat MİT kriziyle bir taşla 2 kuşu vurmak isteyen yapılanmanın hükümeti devirmek ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı tasfiye etme çalışmaları sonuçsuz kaldı. Bu süreçlerde kara propaganda çalışmalarını devam ettiren paralel yapılanma 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla yeni bir girişim başlattı.

Paralel yapının montajlı ses kayıtlarıyla operasyonlarını destekleme çabası sonuç vermedi. Bu kapsamda "Böcek", "7 Şubat MİT Krizi", "17- 25 Aralık operasyonları" soruşturmanın illegal operasyonlarının çatısını oluşturacağı öğrenildi.

Eski dosyalar da raftan iniyor

Şemadaki isimler ve görevlendirmelerine yönelik tespitler için adli birimler, bakanlıklar, MİT, Genelkurmay, Jandarma, Emniyet birimleri, MASAK, SGK, BDDK, SPK ve TMSF dahil üst kurumlarla irtibata geçilmesi talimatı verildi. "Darbe", "Casusluk" soruşturması kapsamında daha önce açılan soruşturmalar da raflardan indiriliyor.

 

SABAH

02:00
 // MUHAFIZ
Bu parelel yapılanmanın:HSYK'daki,askeri ve sivil yargıtaydaki yapılanması,jandarma ve diğer askeri birliklerdeki yapılanması,emniyet teşkilatındaki yapılanması,TİB'deki,milli eğitim ve sağlık bakanlıklarındaki yapılanması,medyadaki yapılanması,gelir kaynaklarının detaylı araştırılması,sermaye odaklarıyla yaptıkları kumpastan dolayı zorunluluk ilişkileri,CİA,MOSSAD ve BND ile gizli ilişkileri ve irtibat olanak ve bağlantı şekilleri,Türkiye'yi dış ve iç ilişkilerde zora sokacak olanakları, bütün bunların çok kapsamlı sabırla ince eleyip sık dokuyarak en ince detayına varıncaya kadar araştırılarak tespit ve teşhis edilerek en son aşamada birdaha böyle yapılanmanın ve buna benzerinin olmaması için alt tabakadaki masum ve suçu olmayan kandırılan cemaatin ayıklanarak üst kademedeki yapının pasifize edilerek ve bütün olanak ve hareket kabiliyeti yok edilmelidir...!!!...
27 Haziran 2014 02:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler