YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Gülen hakkındaki yakalama kararının gerekçesi
İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğince, İstanbul merkezli soruşturma kapsamında, Gülen hakkında, ''terör örgütü kurma ve yönetme suçundan'' tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.
İşte Gülen hakkındaki yakalama kararının gerekçesi
23 Aralık 2014 / 11:07 Güncelleme: 23 Aralık 2014 / 11:41

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliğinin 2 sayfalık kararında, İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar soruşturma bürosunun, İstanbul merkezli ''paralel yapı'' soruşturması kapsamında Fethullah Gülen hakkında, ''terör örgütü kurma veya yönetme'', ''cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' ile ''iftira'' suçlarından gıyaben tutuklamaya yönelik yakalama kararının çıkarılmasını talep ettiği hatırlatıldı. 

Savcılığın talebini değerlendiren hakimliğin, Terörle Mücadele Kanunun (TMK) ''Terör Tanımı'' ve ''Terör Örgütleri'' başlıklarını taşıyan 1. ve 7. maddelerine atıfta bulunarak verdiği kararda, şu ifadelere yer verildi: 

''Şüpheli Gülen'in söz konusu soruşturma dosyasında var olan deliller değerlendirildiğinde, şüphelinin TMK kapsamında örgüt kurarak yönettiği yönünde kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu ve şüphelinin 10 yılı aşkın süredir yurt dışında ikamet ettiği, bir daha ülkeye dönemediği, Amerika'da yaşadığı dikkate alınarak şüpheliye ulaşılamaması ve savunmasının tespitinin mümkün olmaması nedeniyle 'Terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan tutuklamaya yönelik hakkında yakalama kararı çıkarılması yönünde hüküm kurulmuştur.''

Kararda, şüpheli Fethullah Gülen hakkında ''iftira'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' suçundan yakalama kararı çıkarılması talebinin ise reddine karar verildiği kaydedildi.

 

AA

YAVAS YAVAS ALLAHIN IZNI ILE
 // OSMANLI
ELHAMDÜLILLAH, ALLAHIM BUNLARIN HEPSINI TEK TEK CEZALANDIRILMASINI NASIP EYLE. HÜKÜMETIMIZIN ÖNÜNDEKI BÜTÜN YANLIS, HAKSIZ, HAINCE VE DÜSMANCA, TUZAK KURULMUS, KOMPLO YAPILMIS ENGELLERI KALDIR YARABBI. HÜKÜMETIMIZIN ÖNÜNÜ AC VE ACIK OLMASINI NASIP ET YARABBI. HÜKÜMETIMIZE DESTEK VER, HÜKÜMETIMIZE SAHIP CIK, HÜKÜMETIMIZI KORU YARABBI. TABIIKI BÜTÜN MÜMINLERI VE MÜSLÜMAN DEVLETLERE DE NASIP EYLE. ALLAHIM SENIN GÜCÜN NEYE YETMEZ KI? BIZ SADE VE SADECE SENIN KAPINA GELIR VE SENDEN ISTERIZ. SELAMLAR...
23 Aralık 2014 Salı 13:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler