YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte gözaltı gerekçesi
İşte gözaltı gerekçesi
14 Aralık 2014 10:55
İstanbul merkezli ''paralel yapı'' soruşturması kapsamında, 2009 yılında ''Tahşiyeciler'' olarak bilinen gruba yönelik düzenlenen operasyonda ''suç ve delil uydurdukları'' iddia edilen şüphelilerin gözaltına alınmasına karar verildiği öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından şu anda 8 kişinin gözaltına alındığı soruşturmanın detayları ortaya çıkmaya başladı.

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan aralarında emniyet görevlileri ve medya çalışanların da yer aldığı 30 kadar kişinin, 2009 yılında ''Tahşiyeciler'' olarak bilinen gruba yönelik düzenlenen operasyonda ''suç ve delil uydurdukları'', ''kumpas kurdukları'' iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından ''Tahşiyeciler'' olarak bilinen kişilere yönelik düzenlenen operasyonda, grubun önde gelen ismi Mehmet Doğan'ın arasında bulunduğu 11 kişi yakalanmış, tutuklanan Doğan 17 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye edilmişti.

''Molla Muhammet'' adıyla bilinen emekli imam Mehmet Doğan'ın, Fethullah Gülen'in bazı fikirlerine karşı çıktığı iddia edilmişti.

 

AA

kime " hizmet"
 // Ömer
pensilvanyalı mehdi'nin izzettin yıldırımın şehadeti öncesi hedef göstermesine dair en belirgin ifadesi" bizim bir türlü imana gelmesini başaramadığımız ateist,marksit ve terörist ruha sahip kişileri izzettin yıldırıma gönderiyorduk ve izzettin o insanları bir nevi terapi eder gibi saldırganlıkları ve içlerindeki o terör hisini bir nevi alıyor ve mensubiyetlerine birer faydalı nefer haline getiriyordu"sır, mensubiyet ve 2yıl önce k.ırakta öldürülmüş velioğlunun beykoza getirilen kansız naaşı....
14 Aralık 2014 Pazar 10:55
kime "hizmet"
 // Ömer
Bu gün nasıl ki turgev adı altında bir vakıf kurma ve bu vakfın anadolunun belli yerlerinden gelen öğrencileri bir nevi sahiplenme yardımcı ve daha doğrusu bazı karanlık ellerce ileride güneydeki malum terörist ülke ve benzerleri lehine kullanılmamaları(yurt ortamındaki ses ve görüntüler) için kurulduğunun farkına vardıkları an çıkardıkları uluslararası medya destekli karalama gibi,geçmişte rakip gördükleri medzehra yöneticilerini yaptıklarına şahit olduk.çünkü bu hainler rakip asla istemezler...
14 Aralık 2014 Pazar 10:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler