YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Fırat Kalkanı harekatının bilançosu
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fırat Kalkanı harekatı sırasında 4 askerin şehit olduğunu, 19 askerin de yaralandığını, 4 tankın ağır hasar gördüğünü açıkladı. Canikli, ÖSO'da 16 şehit ve 27 yaralının bulunduğunu ifade etti.
İşte Fırat Kalkanı harekatının bilançosu
07 Eylül 2016 / 18:02 Güncelleme: 07 Eylül 2016 / 18:42

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, Fırat Kalkanı operasyonuna dair değerlendirmelerde bulundu.

"4 ŞEHİDİMİZ, 19 YARALIMIZ VAR"

"İki harekat sırasında maalesef 4 şehidimiz, 19 yaralımız var. 4 tankımız ağır hasar gördü. ÖSO'da 16 şehit, 27 yaralı söz konusu. Terör örgütlerinden ise DEAŞ VE PYD, YPG örgütlerinden 110'a yakın ölü, 5 yaralı, 7 terör örgütü üyesi teslim alındı, 6 havan topu noktası, 6 araç, 32 bina imha edildi. 

1 kontrol noktası ve 1 savunma mevzii yine bu harekat sırasında terör örgütlerine ait bu yerler imha edildi."

"OPERASYON DERİNLİK KAZANABİLİR"

"Orada DEAŞ'a yönelik olarak harekat devam edecek. Bir miktar derinlik kazanabilir. Bu bölgenin 45 km eninde ve 95 km uzunluğunda bir hattın uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve buralarda kurulacak şehirlerde Suriyelilerin evlerinden ayrılmak zorunda kalan halkın buralarda ikamet etmesi konusunda Türkiye'nin bir tezi var. 

Bunu diğer ülkelerle görüşüyoruz. Henüz tam istediğimiz noktaya gelmiş değiliz ama buralarda da ümit var gelişmeler olduğunu söyleyebiliriz."

BİR DÜZELTME
 // ARSLAN
Tanklarımız ikisi vurulmuş 3 şehit vermişiz haber dikkatimden kaçmış o yüzden 4 tank 4 şehit üzerinden yazdığım yorum yanlış oldu......
07 Eylül 2016 Çarşamba 20:04
BLANÇODAN ÇIKAN SONUÇ
 // ARSLAN
4 tank ağır hasarlı şehit sayısı 4 bu dört şehit tankın aynı yerinde görev yapıyor sanırım...çünkü sayı az veya çok olur tesadüf olmaz..

Öldürülen DAEŞli ceset sayısı 110, Öso TSK destekli saldırıda 16 şehit veriyor 27 yaralı var sanki iki tarafın güç oranlarını gösterir nitelikte.

Aslında güç oranını kullanılan silah gücü kadar strateji de etkiler Daeş strateji yönünden çok uzmanlaşmış gözüküyor arazi şartlarını yıllardır ezbere öğrenmişler DAEŞe katılan batılı ajanlar strateji veriyor!...
07 Eylül 2016 Çarşamba 19:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler