YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Filistin'deki İsrail zulmünün en çarpıcı görüntüleri
Kanal A'da yayınlanan ve Fahrettin Damga ile Sadık Yalsızuçanlar'ın sunduğu Gözden Kaçanlar programının bu haftaki konusu Filistin ve Kudüs'tü.
İşte Filistin'deki İsrail zulmünün en çarpıcı görüntüleri
01 Aralık 2014 / 00:00 Güncelleme: 01 Aralık 2014 / 12:23

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın konuk olduğu program, Filistin'de yaşanan insanlık zulmünü birebir gösterdi.

Filistin'de İsrail tarafından yapılan baskı ve zulmü kendi gözleriyle gören ve o anları kaydeden Tan, Filistin toprakları içerisinde bulunan El Halil şehrinde yer alan El Halil Camii'ne bir Müslüman'ın hangi zor koşullarda girdiğini şu sözlerle açıkladı:

"Seyircilerimiz şöyle düşünsünler. Sultanahmet Camii'ni, Kocatepe Camii'ni ya da Adana'daki Sabancı Camii'ni ziyaret etmek istiyorsunuz. Kocatepe Camii'nin tüm girişlerinin ağzında düşman ülkenin askerleri, bekliyor ve üstünüzü kontrol ediyor. Cezaevlerinde bulunan giyotin kapılarından geçiyorsunuz.

Üstelik bir kere değil. Sokağın başında kontrolden geçiyorsunuz. Daha sonra girişteki kapıda bulunan giyotinden geçiyorsunuz. Ondan sonra X-Ray cihazından geçiyorsunuz.

Son olarak tekrar bir polis kontrol noktasından daha geçiyorsunuz. Ondan sonra siz Kocatepe'de namazınızı kılabilecek ya da ziyaret edebileceksiniz. Böyle düşünün lütfen. Ve oradaki düşman ülkenin askeri istemezse giremiyorsunuz."

Program boyunca 'Gözden Kaçanlar' ekibi Kudüs gezisindeki izlenimlerini, orada yaşanan insanlık dramını, İsrail'in devlet terörünü, farklı bir perspektifte anlattı.

Programın tamamını izlemek isteyenler için programın tekrarı bugün saat 12'de Kanal A ekranlarında.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler