YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte FETÖ'nün yeniden yapılanma planı!
FETÖ okullarının 17-25 Aralık sonrası kapatılmasının ardından özel bir veritabanı kuran örgüt mensupları, kurdukları MER (Milli Eğitim Rehberlik) sistemi ile binlerce öğrenci üzerinde baskı kurulmuş.
İşte FETÖ'nün yeniden yapılanma planı!
29 Eylül 2016 / 09:42 Güncelleme: 29 Eylül 2016 / 09:53

17-25 Aralık’tan sonra çok sayıda öğrenci kaybeden terör örgütü, çocuklara attığı kancayı kolay bırakmamış. Öğretmenlere bu konuda talimat verilmiş.

Akşam'ın haberine göre, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü FETÖ'nün bir sistemini daha deşifre etti. Gözaltına alınan imamlar, abiler ve ablaların ifadelerinden FETÖ'nün yeni bir oluşum içerisinde olduğu tespit edildi. 

Örgüt yöneticileri 17-25 Aralık girişiminin ardından kapatılan okulları ile tabanının yok olmaması için MER (Milli Eğitim Rehberlik) sistemi kurdu.

PSİKOLOJİK BASKI

MER'e göre FETÖ elemanı öğretmenlerin her birinin 5 öğrencinin sorumluluğunu alınması istenmiş. FETÖ öğretmenleri 5'er öğrenci ile irtibatı hiç koparmamış. 

MER sistemindeki öğretmenler, düzenlenecek spor, piknik ve gezi gibi etkinlikler ile öğrencilerle samimiyet oluşturup okul ve dershanedeki öğrencilerin örgütten ayrılmasının önüne geçmeyi hedeflemişler. 

Tüm Türkiye'de uygulamaya sokulan sistem ile binlerce öğrenci üzerinde baskı kuruldu. 

Öğretmenlerin  öğrencilere "Büyüklerimizin talimatlarını yerine getirmezseniz Allah cezalandırır" dedikleri kaydedildi.Polis operasyonda 14 öğretmeni gözaltına aldı. 

silivri haber bülteni,memleket saat ayarı gibi yani.
 // h
siz esas ARALIK ŞURASINI BEKLEYİN DE,KİMLER TERFİ EDİYOR ONU GÖRÜN,YA DA EMEKLİ..nerde mi,silivri ve sincanda canım.baksanıza orada huzur içinde semiren paşalar,kendi YAŞlarını kurup kendi aralarında tayin terfi ve emekli işlemi yapacaklar.çıktıklarında da hemen uyguylayacaklar.onun için çok rahatlar ve itirafçı olmuyorlar.mahkemeye bile gerek kalmayacak.konu bu paşaların YAŞ tesbitleri. silivride herkes buna odaklandı.nasıl terfi alırım derdindeler ve kulisler iyi çalışıyor.itirafçılar emekli....
29 Eylül 2016 Perşembe 14:58
 // isa
Eger bir insan biraz garibansa burs aldığı yerede kendisine iş bulan veya vesile partiyede amma bir amma ebediyen vefa duyar...
29 Eylül 2016 12:14
 // poyraz
neyse yorum yok herşey ortada rabbim bilir bilir işler o ne güzel vekildir...
29 Eylül 2016 10:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler