YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Fethullah Gülen'in yerine geçecek isim
Milat Gazetesi yazarı İsa Tatlıcan, bugün çok tartışılacak bir iddia ortaya attı. Fethullah Gülen'in yerine geçecek ismi açıklayan Tatlıcan'ın bu iddiası günün en çok konuşulan konuların arasında.
İşte Fethullah Gülen'in yerine geçecek isim
04 Ocak 2014 / 22:11 Güncelleme: 04 Ocak 2014 / 22:11

İşte Tatlıcan'ın o yazısı:

Gülen'in İzmir yıllarında "Ben Cemaat'i iki deli ve bir veli ile kurdum" dediği söylenir. İki “deli”den biri Halit Esendir’dir. İkinci “deli”ise İlhan İşbilen. Evlendikten sonra daha geri planda durmayı tercih eden İşbilen, cemaat kontenjanından AKP’den İzmir milletvekili olmuştu. İlginçtir, hala istifa etmedi… Gelelim “veli”ye. Hocaefendi’nin kastettiği bu veli Abdullah Aymaz’dır.

"Gülen'in yazmaya cesaret edemediği kitapların yazarı"

Aymaz, İmam Hatip Lisesi yıllarında, İzmir Kestane Pazarı Camii’nde tanışıyor Fethullah Gülen ile… Uzun yıllar Zaman gazetesinde yönetici olarak görev yaptı. “Saffet Senih” müstear ismiyle Sızıntı’nın en eski yazarlarından. Mehtap TV’de ve Cihan Radyo’da Risale-i Nur sohbetlerine devam ediyor. Cemaat içinde en fazla kitabı olan isim. “Risale-i Nur’ları şerh etmek” gibi Hocaefendi’nin bile yazmaya cesaret edemediği konularda kitapları var.

1400 okulu ziyaret etmiş

En büyük avantajı ise cemaati, cemaat kurumlarını ve cemaat okullarını yakından tanıyor. Dünyanın dört bir köşesinde kurulmuş 1400 okulu ziyaret ettiği gibi o bölgedeki bürokratlarla da tanışma imkanı bulmuş. Cemaat-AKP kavgasının inişler ve çıkışlarla devam ettiği, Cemaat’in her gün taktik değiştirdiği, Cemaat içi tartışmaların hız kazandığı bu günlerde, yarının neler getireceğini kimse bilmiyor.

12:13
 // M.N.A.
Evet hoca efendi dedik şeytan çikti yerine kim gelirse gelsin zekeriya öz gelsin bu daha seytan...
05 Ocak 2014 12:13
22:41
 // M.N.A.
Vallahi sizden kimseye hayir gelmez mr.gulenin yerine kim gelirse gelsin yuzunuz belli oldu Allah sizi muvvaffak etmesin kandirdiginiz saf ve temiz muslumanlar haric hepiniz cakalsiniz...
04 Ocak 2014 22:41
22:19
 // PAPA 1.FETHULLAH
Bu ne la böyle, papalık sistemi gibi. Amerika, bunlara ekümenik statüsü mü vermiş ne? Kendileri çalıp, kendileri oynuyor....
04 Ocak 2014 22:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler