YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Fethullah Gülen'in Gazze mesajı
Fethullah Gülen, Gazze'de hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı.
İşte Fethullah Gülen'in Gazze mesajı
19 Temmuz 2014 / 08:20 Güncelleme: 19 Temmuz 2014 / 13:27

Fethullah Gülen, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Filistinliler için taziye mesajı yayınladı.

İşte o mesaj:

İslam âleminin Ramazan-ı Şerif’in maneviyatına girdiği, Hakk’ın rızasını kazanmak için Kadir Gecesi’ni aradığı mübarek günlerde İsrail ordusunun Gazze’ye ve mazlum Filistin halkına yönelik saldırısından itikafta bulunduğum esnada haberdar edildim. Kadın ve çocuk demeden masum insanların topyekün bir saldırı sonucu katledilmesini hiçbir vicdan kabul edemez.

Yıllardır tarassut altında yaşayan ve insani ihtiyaçlarını karşılamaktan bile mahrum bırakılan Gazzeli kardeşlerimizin yaşadığı acılar, insaniyetini yitirmemiş herkesi ve bütün yeryüzünü ihtizaza getirecek kadar büyük.

Devletler çapında güçsüzlüğümüzün ve dünya dengesinde hiçliğimizin ağırlığını bir kere daha hissediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab Erhamürrahimin’den rahmet, yakınlarına ve bütün Filistin halkına başsağlığı dilerim.

İsrail’in Gazze’ye yönelik bu saldırısının bir an evvel sona ermesi ve barışın sağlanması için elimizden gelen sadece tazarru ile Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve gayretine sığınmak. Allah’ın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı bu günlerde Mevla’dan, bütün mazlumlara ve hususan Gazzeli kardeşlerimize yardımcısı olmasını niyaz ederim.

M. FETHULLAH GÜLEN 

03:28
 // yok artık
zamanında ettiğin gibi beddua etsene. Riyakar herif...
20 Temmuz 2014 03:28
02:49
 // İMAM BAYILDI
Dostlar alışverişte görsün, laf ola beri gele! Hiç kendini yorma imam efendi! Tesbih tanelerin var ama, tesbih'in yok....
20 Temmuz 2014 02:49
19:39
 // Ahmet
Bu kadar söylemeye izin almış. Bırakın ağır söz söylemeyi, kınama bile yok bu yazı metninde.. Yazzıklaar olsun ,senin türklüğüne de,müminliğine de.....
19 Temmuz 2014 19:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler