YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Erdoğan'a suikast girişiminin cezası
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 31 Mayıs'ta suikast girişiminde bulunan F.Y. için 'Tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs'ten 20 yıla kadar hapis istendi.
İşte Erdoğan'a suikast girişiminin cezası
26 Eylül 2014 / 07:12 Güncelleme: 26 Eylül 2014 / 07:45

Akşam'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunulması ile ilgili soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada suikast girişiminde bulunan F.Y. hakkında hazırlanan iddianamede ‘tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ suçu kapsamında 20 yıla kadar hapis istendi. 

Hazırlanan iddianamede F.Y.'nin uyuşturucu bağımlısı olduğu, sosyal medyada Recep Tayyip Erdoğan ve Hükümet üyeleri hakkında çok sayıda hakaret içerikli mesaj paylaştığı bilgisine yer verildi.

Silahı tutukluk yaptı

F.Y.'nin bu olay öncesi silah satın aldığı ve atış denemelerinde bulunduğu da iddianamede yer aldı.

Olay günü silaha mermi sürerek Erdoğan’a 3 metre kadar yaklaştığı ve aracının camından halkı selamladığı sırada ateş etmeyi düşündüğü ancak silahın patlamadığının kaydedildiği iddianamede F.Y.'nin silahı ikinci kez doğrulttuğu anda koruma polisleri tarafından etkisiz hale getirildiği anlatıldı. 

iyice araştırılmalı
 // cemil
ne olduğu kime hizmet ettiği etraflıca araştırılmalı...
26 Eylül 2014 Cuma 15:11
hafifletici sebep bulmak
 // hursit dilaver
uyuşturucu bağımlısıymış, hafiffletici sebep, içkiliymiş,hafifletici sebep,haşhaşiyunluk ta varsa , zaten iyice hafifletici sebep,meczupluğu unutmayalım. şu anıtkabirde her saldırı olduğunda meczup diye saldıklarımız ne oldu yahu..iyi hal,sabıkasızlıki polise karşı gelmeme falan da eklersek, 20 seneye gerek yok.mayıstan beri yattıysa eğer,yeter zannımca.. ne bilelim....
26 Eylül 2014 Cuma 11:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler