YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte DHKP-C’nin gerçek yüzü!
“Emek”, “hak”, “özgürlük” söylemleriyle gencecik beyinleri yıkayıp, ölüme gönderdikten sonra bir de üstüne intikam yeminleri edip, ölen örgüt elemanlarını kahramanlaştırmaya çalışan DHKP-C’li sahtekarların gerçek yüzü ortaya çıkıyor.
İşte DHKP-C’nin gerçek yüzü!
31 Ekim 2013 / 23:00 Güncelleme: 01 Kasım 2013 / 07:26

DHKP-C’nin Yunanistan’daki kamplarına yapılan baskında bir CD içerisinde ele geçirilen notta, Ankara Emniyet Müdürlüğüne yönelik saldırıda öldürülen Muharrem Karataş hakkında skandal ifadeler yer alıyor. “AFK-cd-rom19122012” kodlu raporda, örgüt sözde “devrim şehidi” olarak nitelendirip intikam yeminleri ettiği Karataş’ı “Kafası tam basmıyor”, “çok zeki değil” şeklindeki ifadelerle küçümsüyor. Türkiye’deki örgüt sempatizanlarını radikalleştirmek için Karataş’ın kurban edilmesi gerektiği de vurgulanan notta, Karataş’ı örgütün elinden kurtarmak isteyen ailesinin tehdit edilmesi öneriliyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne gerçekleştirilen saldırı sonrası girdiği çatışmada öldürülen Muharrem Karataş’la ilgili “intikamı alınacak”, “Katili Başbakan Erdoğan’dır”, “Devrim şehidinin hesabı sorulacak” şeklinde bildiriler yayınlayan DHKP-C’nin gerçek yüzünü ortaya koyan belgeleri Akit ele geçirdi. Örgütün Yunanistan’daki kamplarına geçtiğimiz ağustosta yapılan baskında ele geçirilen evrak, CD ve bilgisayarların incelemesinde “AFK-cd-rom19122012” kodlu ilginç bir nota ulaşıldı. Lavrion kampında yazıldığı düşünülen notta, Avrupa’daki örgüt elemanlarının maddi kaynak bulabilmek için esnaflara baskı yapması, spor müsabakaları düzenleyerek militan kazanması tembihleniyor. Aynı notun 3 ile numaralandırmış bölümünde, Muharrem Karataş’ın zeki biri olmadığı, yapılacak “feda eylemleri”nde kullanılması gerektiği, bu durumun Türkiye’deki sempatizanlar üzerinde olumlu etki yapabileceği ifade ediliyor. Karataş’ın üzerinde yoğunlaşıldığı vurgulanan notta, ailesinin aksi yöndeki girişimlerine engel olunması gerektiği belirtiliyor.

Düşük zekalı olduğu için feda edilebilirmiş

Terör örgütünün acımasız yüzünü gözler önüne seren notta şu ifadeler yer alıyor:

“1- Merhaba Hamburg ve Köln’den gönderdiğiniz paketleri aldım. Bence Köln’deki arkadaşlar daha iyi çalışmalar hususunda uyarılmalılar. Belki esnaflar daha sık ziyaret edilebilir. Devrim şehitleri geceleri ve spor etkinliklerinden iyi para kalıyor. Bağış kampanyası da düzenlenebilir.

Özellikle futbol örgütsel propaganda açısından önemli bize sempatiyle bakan gençleri etkilemede kullanılmalı. Kaynak sıkıntısını daha özverili bir çalışmayla aşabiliriz.

2- Deniz yoluyla gönderdiğiniz arkadaşlar da kısa süre önce ulaştı. İdeolojik açıdan hazırlamak için zamana ihtiyacımız var. İkisi çok zayıf cephecilik hakkında hiçbir bilgileri yok ideolojik eğitime tâbi tutmamız lazım. Zoru gördüler mi çözülürler.  

3- Muharrem’in üzerinde de çalışıyoruz. Kardeşleri zihnini bulandırmak için baskı yapıyor. Ailesini tehdit mi edersiniz yoksa güzellikle mi uyarırsınız bilmem. Kafası tam basmıyor çok zeki değil ama ideolojik açıdan sağlam feda eylemlerinde kullanılabilir. Bu Türkiye’deki cepheciler içinde iyi bir örnek olur.”

Çok sayıda silah ve örgüt arşivi ele geçirilmişti

Yunan polis teşkilatının geçtiğimiz ağustos ayında yaptığı operasyonlarda AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı’na Lav silahlı saldırı düzenleyen Hasan Biber’in de bulunduğu çok sayıda terörist yakalanmıştı. Atina’da 11, Selanik’te 3 ve Sakız Adası’nda da 3 olmak üzere, 17 Türk vatandaşının gözaltına alındığı baskınlarda, 2 adet LOW tipi tanksavar mermisi, 4 adet F1 tipi Rus yapımı el bombası, 4 adet el bombası ateşleme mekanizması, 2 adet tabanca, 195 mermi, 4 şarjör, 2 el yapımı jelatinodenamit patlayıcı, 2 adet el yapımı elektrikli saatli bomba mekanizması, 40 adet cep telefonu, 50 adet SIM kartı, 25 adet bilgisayar birimi ve çok sayıda dizüstü bilgisayar ve tablet, 30 adet bilgi depolama cihazı (USB), 10 adet bilgisayar dış hard diski, 44 adet havai fişek, 60 adet CD, çok sayıda belge ve kitap, 1 adet Türkiye kıyılarını gösteren ve üzerinde bazı koordinatların bulunduğu dijital harita çıktısı, 2 adet üzerlerinde Türkçe yazı bulunan ve Türkiye kıyılarını gösteren fotoğraf ele geçirilmişti.

 

YENİAKİT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler