YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte darbeci askerlerin ilk ifadeleri
FETÖ mensubu askerler tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından tutuklanan askerlerin ilk ifadeleri ortaya çıktı.
İşte darbeci askerlerin ilk ifadeleri
18 Temmuz 2016 / 05:49 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 07:54

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmeye çalışırken gözaltına alınan ve dün ifade verdikten sonra tutuklanan bazı askerlerin ifadesine ulaşıldı.

Osman Ç.'nin ifadesine göre darbeci askerler Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda silahlandırıldı ve darbe talimatı Genelkurmay Başkanlığı'ndan faks ile geldi.

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli askerler ilk ifadelerinde, darbe girişiminin nasıl gerçekleştiği anlattılar.

Tutuklanan darbeci askerlerin ifadelerinde şunlar yer aldı:

"15 Temmuz'da askerler tatbikat gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’na getirildi. Burada askerlere kamuflaj, silah ve mühimmat dağıtıldı.

Silahlanan askerler koruma görevi bahanesiyle Gölbaşı’nda bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na hareket etti.

Nizamiyeyi tutan askerlere içeriye kimsenin alınmaması gerektiği söylendi. Ardından Genelkurmay Başkanlığı'ndan darbe talimatı faksla gönderildi.

Komuta kademesinin değiştiğini belirten faksta, yeni komuta kademesi yer alıyordu. Mevcut komutan Zekai Aksakallı'nın görevden alınarak yerine Semih Terzi'nin görevlendirildiği bildirilmişti."

r1-045.jpgr2-008.jpgr3-004.jpgr4-002.jpgr5-001.jpgr6-001.jpgr7-001.jpg

 // istiklal
idam istiyoruz bu zalimleri cezaevinde beslemek cok yanlis olur...
18 Temmuz 2016 09:29
 // Oguz
Allahin laneti fetonun ve ona tapanlarin üzerine olsun....
18 Temmuz 2016 06:01
 // Şule Bayraktar
Yürüdüğü yerleri zincirle çevirip bir müzeye çevirmedikleri kalmış Allah Peygamber varken bir insan nasıl onlar kadar yüceltilir yazıklar olsun rezalet gerçek iyi bir hoca kendini yüceltmez kendine taptırmaz Allahı Peygamberi yüceltir kendi nakledicidir sadece saygı duyulur fakat hiç kimse insanların iradesini elinden alamaz insanlarda bu şekilde aklınızın fikrinizin iradenizin elinizden alınmasına izin vermeyin kötü amaçları için askerlere içki bile caiz olur için diyen bu örgüt cezasını bulsun...
18 Temmuz 2016 03:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler